Почерк медиків давно увійшов у фольклор. Висловлюються найрізноманітніші здогади з приводу причин. Думка почеркознавця, судового експерта Станіслава Вольхіна.

Перша причина того, що почерк стає нечитабельним – необхідність швидко занести на паперовий носій великий обсяг інформації. Студенти, які конспектують лекції, це підтвердять. Тому, особливий почерк медика починає формуватися ще під час навчання у вузі.

Розвиток професійної інтуїції відбивається на манері письма. Почерк сам стає інтуїтивним і набуває ниткоподібний графік. Його можна тільки вгадати. Так само, як доводиться лікарю приймати швидке вірне рішення на основі досвіду, володіючи далеко не повною діагностичною картиною.

Емоційна закритість виражена в частій відсутності середніх частин написаних букв. Ми марно лаємо лікарів за черствість. Для прийняття правильних рішень, їм потрібно використовувати незамутнений розум. У зв’язку з цим лікар змушений зберігати відстороненість.

Висока відповідальність лікаря виливається в найсильніший безперервний стрес. Як пояснює почеркознавець Станіслав Вольхін, це знаходить відображення в почерку, який рясніє різкими вертикальними штрихами. Так, що якщо ви хочете, щоб лікар вам допоміг, уважно вислухайте його рекомендації і виконайте його призначення.