Вчені з Іспанії вирішили з’ясувати, чи допомагає музика зміцнювати пам’ять у пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Їх цікавив так званий «ефект Моцарта».

Іспанські вчені віддають чималий час вивченню впливу «ефекту Моцарта» на пам’ять пацієнтів з серйозними когнітивними порушеннями. Саме такі порушення супроводжують найбільш поширену форму старечого недоумства-хвороба Альцгеймера. Дослідження ще тільки належить провести, і його автори поки не знають, які результати вони отримають. В ході цього експерименту буде розглянуто, які аспекти музики можна вважати ключовими в досягненні когнітивних переваг, тобто яка музика розслабляє і оживляє, і в який час її найкраще слухати.

Читайте також:  Прямі огірки містять 80% гормонів

Дослідники підкреслюють, що важливо розрізняти два аспекти музичної терапії, оскільки вони пов’язані з різними процесами пам’яті. І тепер необхідно визначити, який аспект може бути найбільш корисним для людини. Наука вже має докази того, що музика може збільшити продуктивність у процесах, пов’язаних із пам’яттю, навчанням та увагою.

Однак більшість цих досліджень проводилося на здорових людях, вони не стосувалися пацієнтів зі старечим недоумством. А зараз висувається припущення про те, що музика може бути додатковим інструментом стимулювання інтелекту людей, які страждають від проблем з пам’яттю. Нейродегенеративні захворювання, до числа яких відноситься і хвороба Альцгеймера, супроводжуються труднощами у формуванні нових спогадів і зникненням спогадів старих. А музика може бути одним із способів допомогти закріпити нову інформацію, пише news-medical.net.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News