З США прийшла шокуюча звістка: у відомій марці вина вчені виявили радіаційні частки цезію.

Експертиза популярного типу червоного вина Каберне-совіньйон, виробленого в Каліфорнії, показала: в напої присутні радіаційні частинки. Про це повідомляється на порталі arXiv.org.

Проводили перевірку фахівці констатували, що побоюватися такого вина не варто – воно навряд чи може завдати серйозної шкоди організму, оскільки концентрація радіоактивних речовин в напої вкрай мала. Свою знахідку дослідники пов’язали з впливом катастрофи на японській АЕС «Фукусіма-1» в 2011 році.

Оприлюднивши інформацію про виявлення радіаційних частинок цезію у вині, вчені заявили, що це «зайве нагадування про заходи безпеки». Людям з хронічними недугами потрібно з обережністю купувати і вживати вино – каліфорнійське Каберне-совіньйон потенційно здатне викликати проблеми зі здоров’ям.

Читайте також:  Виявлено залежність від поганих новин

Вино Каберне-совіньйон має інтенсивний смак з деякою терпкістю і нотами ягід смородини, кавових зерен і дубової кори. Вино цього типу каліфорнійського походження відомо по всьому світу. У Каліфорнії вирощують практично всі популярні світові сорти винограду, що йде на виготовлення вин.

Джерело: МедікФорум