Сливи – не тільки смачні, але і корисні для здоров’я фрукти. У них не так багато цукру, вони багаті вітамінами, мінералами і клітковиною. Їх можна їсти цілком в якості перекусу або додавати нарізані шматочки в йогурт і каші. Сливи мають цілу низку корисних для здоров’я властивостей, в тому числі покращують здоров’я серця і кісток.

Багаті антиоксидантами

Антиоксиданти-це сполуки, які захищають клітини від вільних радикалів і впливу навколишнього середовища. Згодом такі пошкодження можуть викликати серйозні захворювання. Сливи містять кілька типів антиоксидантів:

  • вітамін С;
  • токофероли;
  • бета-каротин;
  • антоціан.

Останній, згідно з дослідженням, може сприяти поліпшенню здоров’я серця і допомагає контролювати діабет другого типу. Найбільше антоціана містять червоні і пурпурні сорти.

Допомагають знизити артеріальний тиск

Невелике дослідження показало, що у страждаючих від гіпертонії людей, які три місяці щодня приймали екстракт сливи, тиск був нижчим порівняно з групою, якій давали плацебо. Вчені пов’язують це з тим, що в цьому фрукті міститься калій, який може послаблювати напругу в стінках кровоносних судин і допомагає виводити зайвий натрій з організму.

Корисні для здоров’я кісток

Сливи містять калій, магній і вітамін К, які сприяють здоров’ю кісток. При цьому чорнослив містить їх в більшій концентрації, ніж свіжі фрукти. Ці корисні речовини допомагають підтримувати структуру кісток, що особливо важливо в літньому віці, коли навіть в результаті невеликих травм можливі переломи. Дослідження, опубліковане в журналі Osteoporosis International, показало, що у жінок старше 65 років, які їли близько п’яти сушених слив в день, втрата кісткової маси через три і шість місяців була значно меншою в порівнянні з тими, хто не їв ці сухофрукти.