Теорія, висунута в багатьох дослідженнях, полягає в тому, чи дійсно щоденні розгадування кросвордів і судоку знижують ризик розвитку симптомів. Отже, які поточні докази щодо слабоумства та кросвордів?

Експерти Медичної школи Університету Ексетера і Королівського коледжу Лондона проаналізували дані більш ніж 17000 здорових людей у віці 50 років і старше, представлені в онлайн-дослідженні.

“Щоденні кросворди пов’язані з більш гострим розумом у подальшому житті”.

Кейт Веснес, професор когнітивної нейробіології в медичній школі Університету Ексетера, сказав:

«Ми виявили прямий зв’язок між частотою використання словесних головоломок і швидкістю і точністю виконання дев’яти когнітивних завдань, що оцінюють ряд аспектів функції, включаючи увагу, міркування і пам’ять».

У тих, хто повідомляв про те, що вони вирішують головоломки, постійно поліпшувалася продуктивність, і в цілому вона поступово поліпшувалася зі збільшенням частоти використання головоломок. Наприклад, при тестуванні швидкості граматичного мислення і точності короткочасної пам’яті виконання словесних головоломок було пов’язано з віковим скороченням приблизно на 10 років.

На основі своїх результатів дослідники підрахували, що люди, які сказали, що вони брали участь у розгадуванні слів, мали функцію мозку на 10 років молодше їх віку за тестами на швидкість граматичного мислення і точність короткочасної пам’яті.

Проте критики зазначили, що, оскільки це обсерваційне дослідження, воно не визначало причинно-наслідкові зв’язки.