Співробітниками Мічиганського університету (США) було встановлено, що його вживання істотно знижує рівень холестерину в крові і в зв’язку з цим купірує високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Дослідники з’ясували: мало що може зрівнятися за ступенем корисного впливу на організм з вишнею та вишневим соком. Ними був проведений ряд експериментів: частково – на гризунах, частково – з участю людей. У їх раціон щодня включався вишневий сік в обсязі однієї склянки (за людськими мірками). В результаті були зафіксовані такі позитивні наслідки даної добавки, як зниження ваги і поліпшення загального стану піддослідних.

«Корисна дія вишні зумовлена значним вмістом в ній антиоксидантів. Також ягоди вишні надзвичайно багаті калієм, який надає благотворний вплив на нервову систему, стан шкіри і серцевого м’яза», – підкреслили експерти.

Отримані дані говорять про те, що вишня містить дивно висока кількість вітамінів А, С, В1, В2, РР. Крім цього, до складу рубіновою ягоди входять життєво важливі для організму мікроелементи, такі як магній, йод, фосфор, залізо, кальцій.

Окремо вчені відзначають властивість вишневого соку покращувати засинання. Вживання такого соку, за їх словами, може бути особливо корисним для людей, що відрізняються підвищеною тривожністю і дратівливістю.

«Вишня – один з найвагоміших природних джерел мелатоніну – речовини, що сприяє швидкому засипанню і міцному сну», – констатувало дослідники.

Джерело: МедікФорум