Відомо, що алкоголь та ліки абсолютно не поєднуються. Такий «тандем» у деяких випадках може призвести до фатальних наслідків. А як справи з поєднанням алкоголю і вітамінів?

Етанол перекручує дію ліків: може посилити чи послабити їх ефективність, потенціювати небажані побічні реакції.

За словами кардіолога Азізхона Аскарова, організм спочатку задуманий як стійка біологічна система, здатна адекватно відреагувати на патологічні чинники: стрес, навантаження, інфекції, неблагополучну екологію, тютюн та алкоголь. Приблизно до 50 років запас міцності у людей є досить стійким, проте з роками він знижується.

Запаси вітамінів також знижуються, що легко перевірити за допомогою аналізів. Як правило, це сезонна проблема. Поповнення дефіциту вітамінів може бути досить довгим – місяць і довше. Багато хто питає у медиків: чи можна поєднувати «вітамінний» курс із алкоголем?

Етиловий спирт, що міститься у будь-якому алкогольному напої, впливає на організм. Щоб «знешкодити» алкоголь і відновити печінку, витрачається багато вітамінів групи В. Найбільше йде вітаміну В1, що бере участь у синтезі нейромедіаторів — речовин, які відповідають за проведення нервових імпульсів.

При нестачі вітамінів групи В можуть бути тупі, ниючі болі в серці, прискорене серцебиття, слабкість, неврози і таке інше.

За даними останніх досліджень, нестача вітамінів групи В може призводити до збільшення потягу до алкоголю, особливо до пива. Виходить замкнене коло, коли дефіцит вітамінів групи не відновлюється, а наростає. Ще один токсичний ефект етанолу – підвищення рівня цукру в крові.

Немає безпечних доз алкоголю, і не важливо, який він міцності, наголошує Аскаров. Можна лише спробувати мінімізувати токсичні ефекти спиртного на організм:

  • повноцінно та правильно харчуватися;
  • пити достатню кількість води;
  • повноцінно відпочивати;
  • стежити за вагою.

Відновлювати здоров’я слід грамотно, а не так, щоби одне лікувати, інше калічити. Тож поєднувати вітаміни та алкоголь не варто, резюмує Аскаров.

Ознаки дефіциту вітамінів, що позначаються на зовнішності:

  • Шкіра. Нестача вітамінів робить її сухою і лущиться. Симптоми: губи, що постійно лущиться, поява вугрової висипки, виразки в куточках рота, поява великих синців.
  • Нігті. При нестачі вітамінів нігті стають тьмяними, ламкими, нігтьова платина робиться блідою, на ній видно ямочки, смужки або плями.
  • Волосся. Вони стають ламкими і випадають. Насторожити повинна поява лупи, виразок та прищиків на шкірі голови або її постійна сверблячка.
  • Очі. Зниження зору, особливо в сутінках, непереносимість яскравого світла, відблисків, двоїння в очах.
  • Порожнину рота. Кровоточивість ясен, виразки на щоках та мові, опухлий, покритий нальотом язик.
  • Все тіло. Набряки на обличчі та руках, раптове набрякання суглобів, оніміння, біль у м’язах, судоми.