Останнім часом багато хто купує сковорідки з антипригарним покриттям. Але з цими сковорідками також пов’язують розвиток раку. Чи це так насправді?

Антипригарне покриття створюється у сковорідок за допомогою тефлону. У ході недавнього дослідження китайські вчені виявили, що при температурі 350 градусів маса тефлону стала меншою на 0,05 г. Через речовини, що розкладаються при високій температурі, може розвинутись емфізема легень та інших хвороб.

Однак, якщо готувати на газовій плиті, то температура сковорідки максимум досягатиме 260 градусів. Розігріти її до 350 градусів майже неможливо. Тому і про шкоду для здоров’я не варто переживати.

Проте при користуванні сковорідками з антипригарним покриттям потрібно дотримуватись кількох правил. Насамперед довго нагрівати порожню сковороду не рекомендується. Також замість пластикових та залізних лопаток краще використовувати дерев’яні. Якщо ви помітили, що покриття почало відшаровуватися, то потрібно купити нову сковорідку. А взагалі міняти посуд із антипригарним покриттям необхідно раз на два-три роки.