За словами терапевта Надії Чернишової, під впливом холоду може знижуватися імунітет.

Чи можна застудитися або захворіти більш серйозно через холодну погоду? Відповідаючи на це питання в своєму інтерв’ю, Чернишова помітила, що “сам холод не викликає хвороби, але його вплив здатний знизити імунітет – через це активуються всі віруси і бактерії, які були в організмі”.

У свою чергу ослаблення імунітету може впливати на схильність організму до інфекцій, включаючи ГРВІ у вигляді простудних станів і грипу. Як розповіла Чернишова “віруси, що викликають респіраторні захворювання, знаходяться в людській популяції постійно, проте активізуються під час настання холодної погоди”.

Читайте також:  Чому болить спина: причини, яких легко можна уникнути

Також, пояснила терапевтка, негативний вплив холодної погоди може полягати і в тому, що вона сприяє загостренню захворювань суглобів і хребта, сечовидільної системи.

Чернишова підкреслила, що в умовах нестабільної погоди важливо уникати переохолодження, для цього необхідно перш за все грамотно одягатися. Порада терапевта: в холодну погоду одягатися потрібно багатошарово, так простіше адаптуватися до зміни температур.