Зелені паростки роблять кімнату милішою і затишнішою – але як вони впливають на нас самих? Чи варто вирощувати вдома сад, щоб поправити здоров’я? Давайте подивимося, що говорять вчені.

Краса буває небезпечною

Не обов’язково заводити яку-небудь рідкісну тропічну квітку, щоб отримати вдома джерело отрут. Азалія, молочай, олеандр, бегонія – ці рослини можуть викликати порушення серцевого ритму, опік, нудоту і навіть галюцинації.

Втім, квітникарі зазвичай про це не здогадуються: щоб отруїтися, потрібно з’їсти листочок, плід або квітку. А от діти і тварини в небезпеці – від них такі рослини потрібно прибирати подалі. Або (що найкраще) вирощувати тільки безпечні види.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Чи можна лікуватися домашніми рослинами?

Алое вера

Вважаєте, що немає засобу краще, ніж листок алое з власного підвіконня? А ось фахівці кажуть, що домашніми рослинами лікуватися не варто – в кращому випадку це буде марно. У гіршому – можна дістати отруєння.

Тропіки вдома

Якщо рослин дуже багато, в будинку може підвищитися вологість повітря. Для українських квартир це, скоріше, добре: в період опалення в наших будинках стає занадто сухо.

Однак якщо перестаратися, в будинку буйно розквітнуть цвіль і грибки. А це алергени. З’явилися нежить, астма і хронічна втома? Постійно болить голова? Можливо, ви занадто захопилися квітникарством.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

Щоб цього не сталося, потрібно дезінфікувати всі поверхні в будинку і кожен день провітрювати. Втім, навіть якщо у вас немає квітів, все одно варто це робити.

Зелений алерген

Кімнатні рослини

Будь-яка квітка може викликати непереносимість. Деякі фахівці навіть радять здавати кров на алергени перед тим, як поселити вдома рослину.

Що в підсумку?

Виходить, що квіти – це ті ж вихованці в будинку. Щоб не нашкодити ні собі, ні їм, доведеться вивчити «матчастину» і постійно приділяти їм увагу. Тоді в боротьбі за здоров’я домашні рослини будуть “грати” на вашому боці.