Нас оточує безліч джерел радіації – деякі з них створили ми самі, а інші існували в природі задовго до появи людини.

Можна сказати, що завдяки радіації стала можлива поява людини і взагалі життя на Землі. Сонце – величезний термоядерний реактор, де постійно відбувається процес ядерного синтезу і розпаду. Водень перетворюється в гелій і інші елементи з виділенням величезної кількості енергії. Це і є сонячне світло і тепло.

Джерел радіації в космосі безліч, але нас від них захищає атмосфера. При цьому і сама Земля радіоактивна – із земної кори постійно виділяється радон. Його кількість варіюється для різних куточків планети, але немає такого місця на поверхні Землі, де природна радіація була б небезпечна для людини.

Читайте також:  Що відбувається з тілом, якщо щодня гуляти

Людський організм може справлятися з радіацією у відомих межах і, як правило, природна радіація ніколи не заподіює шкоди. Небезпеку становлять джерела радіації, створені людиною. І це не тільки ядерна зброя – широко атоми використовуються в медицині, космічній галузі, енергопостачанні.

У звичайному житті ми не піддаємося ризику радіаційного зараження. В історії людства не так багато випадків, коли поради про те, як захиститися від радіації дійсно б стали в нагоді.

Фахівці радять у разі небезпеки приймати йод. Справа в тому, що радіоактивні ізотопи йоду накопичуються в щитовидній залозі, різко підвищуючи ризик раку. Але цей спосіб не зробить ефекту, якщо зараження вже відбулося – це, швидше, профілактичний захід. Від радіації не захищають на сто відсотків навіть найнадійніші бункери. Радіаційне забруднення представляє з себе потоки частинок, які швидко осідають практично скрізь, а випромінювання затримується стінами, одягом або іншими засобами захисту лише частково.

Читайте також:  Пенсіонерам порадили більше рухатися, щоб уникнути недоумства