Ніякого салату, ніякого алкоголю і, звичайно ж, ніякого основного прийому їжі в пізню годину: деякі речі рекомендуються заради здоров’я. Але що насправді правда? Інформацію надають два експерти.

Чи слід уникати деяких продуктів в певний час дня? Такі поради звучать знову і знову. За словами екотрофолога Астрід Доналіс з Німецького товариства харчування( DGE), щодо обмеження за часом, наприклад, їсти тільки сирі овочі і фрукти до 14:00, значущих наукових доказів немає.

Людям, що страждають печією, слід бути обережніше з фруктами ввечері. Відрижка може викликати особливо фрукти з великим вмістом фруктової кислоти, такі як цитрусові.

Читайте також:  Лікар назвав серед причин тривалого кашлю хвороби серця та рак

“Це особливо незручно, коли ви лежите, і турбує вас, коли ви засинаєте”, – говорить Сабіна Хольцепфель, консультант відділу харчових продуктів і харчування центру споживачів Баден-Вюртемберг.

Біоритм травної системи

Раніше передбачалося, що все залежить від загального добового споживання, а не від того, коли і як часто люди їдять.

“Зараз є ознаки того, що час також грає роль. Деякі дослідження показують користь для здоров’я, якщо сніданок буде більш рясним, а вечеря менш енергійним”, – пояснює захисник прав споживачів Хольцепфель.

Це теж очевидно: адже травна система підпорядкована біоритмам. Вона найбільш активний в ранкові години, але менш активний ввечері і вночі.

Читайте також:  Мешканка Британії розкрила несподіваний секрет свого довголіття

Таким чином, твердження, що все, що ви їсте після 18:00, залишається неперетравленим, не відповідає дійсності.

“Травлення починається з жування і слини в роті”, – пояснює Доналіс. І шлунково-кишковий тракт повністю не перестає працювати вночі.

Однак деякі продукти легше і важче перетравлюються. Гострі, гарячі або смажені продукти, а також м’ясо, довше залишаються в шлунково-кишковому тракті і повільніше перетравлюються. Це може викликати такі симптоми, як тиск у шлунку, здуття живота або печія.
«Якщо у вас є такі проблеми, вам слід уникати вечерь – принаймні, за три-чотири години до сну».

Рідкі продукти, такі як супи і каші, мають більш короткий час перетравлення і тому часто легше засвоюються.

Читайте також:  Як «вилікувати» постійне здуття живота

Відчуття ситості і газів – погані передумови для гарного нічного сну. Той, хто відчуває, що вже поїв, повинен спробувати його за допомогою легких вправ і зробити вечірню прогулянку.