Веганство та вегетаріанство – це все раціони, до складу яких не входить м’ясо. Але якщо вегетаріанці відмовляються лише від м’яса, то вегани – також від усіх продуктів тваринного походження (яєць, молока, меду). І остання дієта може стати небезпечною, якщо не зважити на кілька нюансів.

Якщо людина правильно організує свій веганський раціон, то подібна дієта має кілька переваг для здоров’я. Завдяки такій дієті ви зможете скинути вагу, зменшити ризик розвитку хвороб серця, деяких видів раку (рак молочної залози, рак товстої кишки), діабету 2 типу, пише Medical Xpress.

Крім того, веганський раціон може бути багатий на залізо. Хоча з рослин воно засвоюється не так добре, як із м’яса. Допомогти в засвоєнні можуть поєднання олії з продуктами, в яких багато вітаміну С: помідорами, апельсинами, перцем. Пов’язано це з тим, що вітамін С дозволяє організму людини краще засвоювати залізо.

В той же час веганська дієта не гарантує вам гарного здоров’я. Все залежить від того, що саме ви їсте. Також зараз можна знайти все більше готових страв для веганів, а такі страви містять сіль, цукор, жир, які допомагають покращити їх смак. Такі продукти (тобто оброблені) містять емульгатори та трансжири, здатні нашкодити корисним бактеріям у кишечнику.

Крім того, через погано складену веганську дієту ви можете не отримувати достатньо ніацину, рибофлавіну (вітаміну B2), вітаміну D, кальцію, йоду, селену або цинку. Вегани більше за інших ризикують зіткнутися з анемією через те, що їм не вистачатиме омега-3 та вітаміну В12. Ще вчені стверджують, що існує зв’язок між веганством та меншою щільністю кісток, а це може сприяти підвищеному ризику переломів.