Вченими вже доведено, що хороше коло спілкування пов’язане з більш тривалим життям людини та меншою кількістю хвороб у неї. Крім того, люди, які мають друзів, менше схильні до стресу, більш оптимістичні, у них також більш стійка психіка. Проте дружба між кількома чоловіками та кількома жінками все ж таки виглядає по-різному.

У різних комедіях ви можете побачити таке визначення чоловічої та жіночої дружби. Чоловіки найчастіше спілкуються один із друзями поверхово або лише у справі. Вони зазвичай обмінюються один з одним жартами, дивляться спортивні змагання чи п’ють пиво, пише BBC Science Focus.

Жінки ж вибудовують із подругами ближчі та глибокі стосунки. Під час розмов вони схильні обмінюватися секретами.

Найцікавіше те, що ці стереотипи про жіночу та чоловічу дружбу підтверджуються науковими дослідженнями.

Чим чоловіча дружба відрізняється від жіночої: відповідь науки
Як зазначає вчений-антрополог з Оксфордського університету професор Робін Данбар, соціальний світ дівчат будується навколо особистісних стосунків. Тобто важливо не чим ти займаєшся, а хто є.

Для чоловіків при цьому важливо робити щось разом із друзями. Наприклад, вони можуть зустрітися з ними за кухлем пива чи піти у гори. Сама собою діяльність немає великого значення, головне – щоб вона відбувалася разом із кимось. У цьому випадку зазвичай розмов буває не так багато – хіба кілька жартів.

Тобто різницю між чоловічою і жіночою дружбою можна охарактеризувати як «пліч-о-пліч» і «віч-на-віч». Коли чоловіки зустрічаються зі своїми друзями, вони стоять з ними пліч-о-пліч: у барі, на футбольному полі тощо. Коли жінки зустрічаються з подругами, вони сідають один навпроти одного та спілкуються.

Фахівець також наголошує, що якісь емоційні прояви та часті зустрічі з друзями не такі важливі для чоловіків, як для жінок. Наприклад, чоловік може місяцями не бачити друга, але все одно вважати його за близьку людину.