Розлад харчової поведінки стає загальновизнаним симптомом дефіциту заліза.

Пікацизм – це розлад харчової поведінки, що характеризується незвичайною тягою до неїстівних речовин. Стан описувалося у медичних журналах протягом століть, часто у зв’язку з дефіцитом заліза. Однак механізми, що лежать в основі зв’язку, залишаються неясними.

Пікацизм може бути важливою ознакою дефіциту заліза, який ніколи не можна ігнорувати. Це ґрунтується на значній кількості звітів, що описують загадковий стан дітей та молодих жінок із залізодефіцитною анемією, пише Express.

Був описав випадок із 16-річною дівчинкою, яка незвичайно полюбила запах ґрунту та вживання пакетів із льодом, а потім жування крейди.

Пацієнтка була надзвичайно блідою, у нього часто йшла кров із носа, але в анамнезі не було кровотеч із ясен, легких синців чи сімейних порушень згортання крові. Низький рівень гемоглобіну підтвердив, що має анемію.

Залишається незрозумілим, чому пацієнт віддає перевагу некалорійним продуктам, що не мають знеболювальних властивостей, наприклад, гумовим джгутам.

Зростає інтерес до ролі дефіциту заліза у пікацизмі, і багато лікарів стверджують, що це симптом розладу харчової поведінки, а не причина. Однак деякі випадки говорять про інше.

Крововтрата, яка відбувається до появи пікацизму, свідчить про дефіцит заліза, що існував раніше, оскільки кровотеча є основною ознакою стану.