Лікар Олександра Пурига: вживати селеру корисно для захисту від розвитку серцевих захворювань, а також для зміцнення кісток.

Багато людей їдять селеру, коли намагаються схуднути. Насправді її користь істотніша, оскільки цей рослинний продукт є джерелом багатьох цінних поживних речовин – мінералів, кислот, антиоксидантів.

«Селера є джерелом кальцію, магнію, заліза, калію, цинку. Також рослина багата на селінену, лимонен, щавлеву кислоту, флавоноїди, фуранокумарини», – розповіла спортивний лікар Олександра Пурига.

За словами експерта, вживання селери допомагає підтримувати хороший стан скелета. Одна столова ложка її насіння може дати до 12% денної норми кальцію, що зміцнює кістки. Коренеплід – до 10%. До того ж до складу селери входить і вітамін К, який допомагає організму краще засвоювати кальцій.

Також спеціалістка назвала інші плюси овочів.

«Присутність селери в раціоні може запобігти серцевим захворюванням і знизити ризик розвитку діабету 2-го типу», – пояснила Пуріга.

У той же час медик звернула увагу на те, що для багатьох людей селера може виявитися сильним алергеном – особливо з’їдений у великій дозі. Крім того, в ньому чимало натрію, тож гіпертонікам слід бути обережнішим.