Ігнорування графіка заміни контактних лінз може привести до серйозних проблем і виявитися небезпечним для здоров’я очей. Тому важливо знати термін служби і своєчасно міняти їх.

Більшість використовуваних сьогодні контактних лінз-м’які. Найпопулярніші це:

  • одноденні. Вони тонкі і легкі. Також позбавляють від необхідності в спеціальних футлярах і розчинах;
  • використовуються 1-2 тижні – на ніч їх потрібно знімати і класти в розчин;
  • місячного носіння – також зберігаються в розчині ночами. Експерти Клівлендської клініки (Cleveland Clinic, США) радять взяти за правило міняти лінзи в перший день кожного місяця – так буде легше запам’ятати термін їх заміни. Або використовувати конкретну, зручну для запам’ятовування дату;
  • нічні – надягають на ніч. У них буває різний період заміни, зазвичай від одного тижня до 30 днів.
Читайте також:  Названо найкращі овочі для здоров'я серця

Кожен раз, коли ви носите контактні лінзи довше покладеного терміну або спите в лінзах, які для цього не призначені, ви піддаєте ризику свої очі, попереджає оптометрист Уес Іммлер. Як наслідок можуть виникнути дискомфорт в очах або їх почервоніння. Можливі і більш серйозні проблеми, такі як гіпоксія рогівки. Цей стан може призвести до розвитку інфекції та інших серйозних проблем із зором, аж до можливої сліпоти.

Навіть якщо ви не використовуєте контактні лінзи кожен день, все одно потрібно дотримуватися графіка їх заміни. Як тільки ви виймаєте лінзи з стерильної упаковки, вони починають псуватися-незалежно від того, скільки разів ви їх носили, попереджає експерт.

Читайте також:  4 продукти для зниження ризику розвитку раку – рекомендації лікаря