Рак-це кінцевий результат неконтрольованого розростання клітин, які поширюються на різні частини тіла. Щоб захистити себе від хвороби, необхідно дотримуватися ряду правил харчування, які можуть включати відмову від будь-якого з цих трьох напоїв або скорочення його вживання.

Дослідження вивчало споживання солодких напоїв та ризик раку. Під солодкими напоями розумілися напої, що містять більше п’яти відсотків цукру, в тому числі фруктові соки без додавання цукру.

Дослідження було спрямовано на оцінку зв’язку між споживанням солодких напоїв, включаючи цукровмісні напої та 100-відсоткові фруктові соки, штучно підсолоджені напої, та ризиком раку.

Дослідження показало, що споживання солодких напоїв в значній мірі пов’язане з ризиком загального раку і раку грудей.

Читайте також:  Два яйця на день можуть знизити ризик розвитку раку

«У цьому великому проспективному дослідженні споживання солодких напоїв було позитивно пов’язане з ризиком загального раку і раку грудей», – наголошується в дослідженні. «100-відсоткові фруктові соки також позитивно пов’язані з ризиком раку в цілому. Ці результати показують, що солодкі напої, які широко споживаються в західних країнах, можуть являти собою змінний фактор ризику для профілактики раку».

Інше дослідження, проведене Cancer Council Victoria and the University of Melbourne, проаналізувало понад 35 000 людей за 12-річний період, у яких розвинулося 3283 випадки раку, пов’язаного з ожирінням, включаючи рак печінки, яєчників, підшлункової залози та жовчного міхура.

Читайте також:  Медики назвали прості правила здорового життя

«Ми були здивовані, виявивши, що підвищений ризик раку не був повністю обумовлений ожирінням», – сказала доцент Еллісон Ходж з відділу епідеміології та розвідки онкологічної ради. Навіть люди без зайвої ваги мали підвищений ризик, якщо вони регулярно пили безалкогольні напої. Цього не сталося з тими, хто пив дієтичні безалкогольні напої, припускаючи, що цукор є ключовим фактором».

Джерело: Express