З віком в організмі відбувається природне зниження рівня статевих гормонів, що може спричинити несприятливі симптоми. Лікарі схильні усувати ці тілесні зміни за допомогою ліків, які містять життєво важливі гормони. Згідно з новими даними, це може бути важливо для запобігання виникненню апное уві сні та хропіння, які мають інші відомі ризики для здоров’я.

Нове дослідження виявило зв’язок між апное уві сні та низьким рівнем естрогену, пояснюючи, чому повідомлення про апное уві сні так поширені серед жінок у період менопаузи. Давно відомо, що жінки в клімактеричному періоді страждають на апное уві сні, але причини цього залишаються неясними і маловивченими. Нове дослідження припускає, що причиною проблеми може бути нестача статевих гормонів.

“Подвоєння концентрації естрону – типу естрогену – було пов’язане з 19-відсотковим зниженням ймовірності хропіння. Серед хропіння подвоєння концентрації трьох естрогенів було пов’язане зі зменшенням на 17-23% ймовірності того, що жінкам сказали, що вони дихають нерегулярно під час сну. Подвоєння концентрації прогестерону серед хропіння людей було пов’язано з 12-відсотковим зниженням шансів прокинутися з відчуттям ядухи в попередньому році”, – передає TheProgressNews.

Отримані дані свідчать, що корекція рівня гормонів у жінок у період менопаузи може допомогти знизити ризик таких станів, як апное уві сні.

Однак до цих видів терапії також слід підходити обережно, оскільки деякі гормональні препарати можуть бути пов’язані з серцево-судинними ризиками.

Ризики апное сну

Апное уві сні – це розлад сну, при якому людина уві сні на короткий час перестає дихати. Ці епізоди можуть тривати від 10 до 30 секунд, але у важких випадках можуть періодично повторюватися протягом ночі.

«Люди з нелікованим апное уві сні схильніші до високого кров’яного тиску. Апное порушує здатність людини добре спати вночі, роблячи її менш пильною протягом дня», – додає лікар.