Кава здатна привести до негативних наслідків для організму. Дієтологи розповіли, чим замінити традиційний ранковий напій з користю.

Нутриціолог Кері Ганс підкреслює, що у кави дійсно багато корисних властивостей. Однак вона здатна викликати проблеми з травленням, в іншому випадку – нервове перезбудження.

Корисними альтернативами експерт називає японський чай матча або будь-який інший зелений чай. Такі напої, за її словами, не викликають нервозності і безсоння, оскільки до їх складу входить теанін, який нейтралізує негативні ефекти кофеїну.

Ще одним замінником кави може бути і білий чай – він містить не тільки корисні антиоксиданти, але і поліфеноли, що допомагають боротися із запальними процесами і уповільнюють старіння. “Білий і зелений чаї покращують роботу серця і знижують рівень холестерину”, – заявив дієтолог Лорен Мінчен.

Читайте також:  Від токсинів і для нервової системи: названий простий, але корисний злак

Крім того, каву, за словами Мінчен, можна замінити червоним чаєм ройбуш. Він здатний виводити з організму щавлеву кислоту, яка осідає в нирках і часто стає причиною сечокам’яної хвороби.

Ганс радить також замінити традиційну каву грибною. Подібний напій дозволить побороти тягу до кави, оскільки готується він з лікувальних грибів, проте за смаком мало відрізняється від справжньої кави і при цьому містить мінімальну кількість кофеїну, пише Well and Good.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News