За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 55 мільйонів людей у ​​світі живуть із деменцією, щороку реєструється майже 10 мільйонів нових випадків. Хоча ліки на даний момент не існує, його ризик можна знизити, наприклад, подбавши про регулярну гігієну ротової порожнини.

«Здоров’я ротової порожнини впливає на всі системи організму в будь-якому віці», – розповідає Грег Грілло, стоматолог.

Дослідження показали, що погана гігієна порожнини рота пов’язана з хронічними захворюваннями, такими як хвороби серця та діабет, а у вагітних недостатня гігієна може призводити до передчасних пологів та низької ваги дитини при народженні. Погане здоров’я порожнини рота може призвести і до захворювань ясен та раку порожнини рота та глотки.

Щоб забезпечити хороше здоров’я ротової порожнини, важливо регулярно відвідувати стоматолога і використовувати зубну нитку. Справа в тому, що невикористання зубної нитки підвищує ризик захворювання ясен — гінгівіту. Вчені вважають, що бактерії, що викликають гінгівіт, можуть бути пов’язані з хворобою Альцгеймера.

Ферменти цих бактерій (гінгіпаїни) при проникненні в мозок можуть руйнувати нервові клітини, що призводить до проблем із пам’яттю і, зрештою, до хвороби Альцгеймера. Вчені виявили значні рівні гінгіпаїну в мозку померлих пацієнтів із хворобою Альцгеймера, а також докази того, що кількість гінгіпаїну з часом зростала.