ГоловнаНовини Здоров'яПрості поради, які допоможуть налагодити сон

Прості поради, які допоможуть налагодити сон

У сучасному світі з безсонням і проблемами зі сном стикаються більшість дорослих людей.

Сон

Проблеми зі сном це не тільки безсоння, але також брак, надлишок сну і неправильне співвідношення фаз глибокого і поверхневого сну. Останнє найцікавіше – людині здається, що вона спить досить, але при цьому все одно відчуває себе розбитою. Тому медики звертають увагу на важливість не тільки кількості, але і якості сну.

У багатьох випадках причини проблем зі сном можна усунути або компенсувати. Наприклад, часто проблеми виникають у тих, хто звик допізна працювати і лягати спати зі світанком. Насправді, при такому розпорядку біологічний годинник буквально божеволіє – в темний час доби виробляється гормони сну, але з настанням дня виробляються інші гормони, які потрібні для активності. Тому тим, хто ніяк не може скорегувати свій розпорядок, просто необхідні темні штори або маска для сну в кімнаті, де ви збираєтеся спати, повинно бути темно.

Читайте також:  5 природних способів заспокоїтися

Боротися з проблемами зі сном допомагають прогулянки. Вони повинні бути регулярними. Під час прогулянок організм активно засвоює кисень і вже через годину ви відчуєте приємну втому. Насичення киснем допомагає заспокоїтися і краще налаштуватися на здоровий сон.

Хоча б за годину до сну краще відмовитися від будь-яких гаджетів, перегляду телевізора і комп’ютера. Особливо шкідливе їх світло, якщо ви перебуваєте в повній темряві. Очі сприймають його як денне і гормони сну виробляються гірше. Крім того, варто уникати різних вражень – на сон краще налаштовуватися коли вас нічого не турбує.

Читайте також:  5 фруктів, які знижують артеріальний тиск

На якість сну сильний вплив надає харчування. Особливо важливо, щоб не виникало дефіциту амінокислот, вітамінів групи В, магнію, ненасичених жирних кислот. Велика кількість жирної, гострої і солоної їжі негативно позначається на якості сну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО СНУ

Читайте також: