У сучасному світі з безсонням і проблемами зі сном стикаються більшість дорослих людей.

Проблеми зі сном це не тільки безсоння, але також брак, надлишок сну і неправильне співвідношення фаз глибокого і поверхневого сну. Останнє найцікавіше – людині здається, що вона спить досить, але при цьому все одно відчуває себе розбитою. Тому медики звертають увагу на важливість не тільки кількості, але і якості сну.

У багатьох випадках причини проблем зі сном можна усунути або компенсувати. Наприклад, часто проблеми виникають у тих, хто звик допізна працювати і лягати спати зі світанком. Насправді, при такому розпорядку біологічний годинник буквально божеволіє – в темний час доби виробляється гормони сну, але з настанням дня виробляються інші гормони, які потрібні для активності. Тому тим, хто ніяк не може скорегувати свій розпорядок, просто необхідні темні штори або маска для сну в кімнаті, де ви збираєтеся спати, повинно бути темно.

Боротися з проблемами зі сном допомагають прогулянки. Вони повинні бути регулярними. Під час прогулянок організм активно засвоює кисень і вже через годину ви відчуєте приємну втому. Насичення киснем допомагає заспокоїтися і краще налаштуватися на здоровий сон.

Хоча б за годину до сну краще відмовитися від будь-яких гаджетів, перегляду телевізора і комп’ютера. Особливо шкідливе їх світло, якщо ви перебуваєте в повній темряві. Очі сприймають його як денне і гормони сну виробляються гірше. Крім того, варто уникати різних вражень – на сон краще налаштовуватися коли вас нічого не турбує.

На якість сну сильний вплив надає харчування. Особливо важливо, щоб не виникало дефіциту амінокислот, вітамінів групи В, магнію, ненасичених жирних кислот. Велика кількість жирної, гострої і солоної їжі негативно позначається на якості сну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО СНУ