Зовсім недавно багато людей вважали, що секрет хорошої фігури дуже простий-потрібно просто не їсти після шостої години вечора. Чи працює цей метод насправді?

Дієтологи впевнені-відмовлятися від їжі після шостої вечора не надто корисно. Ті, хто вірить у цей метод, вважають, що вночі організм змінює метаболізм і тому їжа, з’їдена ввечері, перетворюється в жир. Насправді це не зовсім так – біоритми дійсно впливають на організм, але зовсім не таке серйозне. Набагато важливіше ваш особистий графік.

Припустимо, що ви вечеряєте о 17 годині, а спати лягаєте опівночі. Витримайте сім годин без їжі? Зрозуміло, але будете відчувати почуття голоду і напевно «перехопіть» що-небудь перед сном. Обмеження прийомів їжі без урахування вашого особистого графіка спочатку приречене на провал. Як вважають фахівці, оптимальний час для вечері – за два – три години до сну. За цей час процес травлення буде майже завершений, ви ще не встигнете відчути голод, але і повний шлунок не заважатиме сну.

Найрозумніше постійно приймати їжу в один і той же час. Організм звикне отримувати їжу через певні проміжки часу і незабаром вас перестане турбувати бажання перекусити що-небудь зайве.

Втім, є дослідження, які показують користь вечірнього голодування. Є дані, що люди, які обмежують вживання їжі ближче до вечора і починають їсти після пробудження вранці, краще втрачають вагу і відзначають покращення самопочуття. Але такий підхід вимагає певної підготовки – вам потрібно поступово переходити до обмежень, інакше це загрожує зривами і переїданням в денний час.