Вечеря — один з основних прийомів їжі. Саме тому великою помилкою є пропускати його чи їсти на вечерю шкідливі продукти.

Дійсно, вечеря має бути більш легкою, ніж інші прийоми їжі. По-перше, слід пам’ятати про те, що вечеря відіграє ключову роль у багатьох процесах. Вони запускаються в нашому організмі під час сну.

Так, що надходять разом з вечерею поживні речовини впливають на якість сну і травлення. Ще від них залежить, якою буде наша фізична та розумова активність на наступний день.

На жаль, багато з нас не вміють правильно вибирати продукти для вечері. Через це організм виявляється перевантаженим. Як наслідок, у майбутньому це може привести до появи різних хвороб.

Можливо, тобі здається невинною звичка з’їдати «що-небудь», аби втамувати голод перед сном. Насправді ж, така легковажність загрожує порушеннями метаболізму і проблемами з травленням.

Чи можна цього уникнути? Звичайно! Для цього потрібно знати, які саме продукти не слід їсти на вечерю.

Ну як, Вам вже захотілося внести ясність у цю тему? Тоді залишайтеся з нами!

1. Паста

Отже, мова зовсім не йде про те, щоб повністю виключати пасту зі свого раціону. Справа в тому, що така їжа є важливим джерелом вуглеводів. А значить, паста відмінно підходить для обіду. Вдень вона допомагає нам залишатися активними і енергійними.

Тим не менш, вживання пасти в пізні години може викликати відчуття тяжкості в шлунку. А це може призводити до порушень сну.
З іншого боку, в макаронах досить багато калорій. А тому паста на вечерю може викликати збільшення ваги і призводити до порушень метаболізму.

2. Морозиво

Хочеться з’їсти морозиво після вечері? Бажаєте заспокоїти ним нічний голод? Зрозуміло, це не найкраще рішення.

Хоча морозиво смачне і ситне, воно містить багато насичених жирів, цукрів і смакових добавок. Значить, воно здатне впливати на нашу вагу і якість нічного відпочинку.

Морозиво, з’їдене в пізні години, негативно позначається на травленні. Воно може викликати здуття живота і порушувати роботу нервової системи.

Ще у деяких людей морозиво викликає кислотний рефлюкс.

Необхідно мати на увазі, що через морозиво підвищується рівень цукру в крові. Безумовно, все це відкладає негативний відбиток на наш сон.

3. Сири

Як самі сири, так і страви, які містять їх не повинні бути на нашому столі під час вечері. Це дуже важливо. Те ж саме відноситься і до перекусу перед сном.

Хоча сири навряд чи можна назвати шкідливим продуктом, вони здатні викликати важкість у шлунку і труднощі з засипанням.

  • По-перше, в сирах міститься тирамін. Ця амінокислота може знижувати вироблення гормонів, які регулюють наш сон.
  • По-друге, наш організм важко переносить жири, які містяться в сирах. Через них може виникати запалення в шлунку.
4. Гострі спеції

Гострі спеції і соуси додають особливі нотки нашим страв. З одного боку, такі спеції повинні регулярно бути присутнім у раціоні кожного з нас. З іншого боку, їх краще використовувати для приготування страв в інші години. Але тільки не на вечерю.

Гострі інгредієнти подразнюють слизову оболонку шлунка. З-за цього зростає ризик появи печії і проблем з травленням.

В результаті вживання таких спецій перед сном нас можуть турбувати кислотний рефлюкс, печія і біль у шлунку.

5. Цвітна капуста

Цвітна капуста — корисний і низькокалорійний продукт. Незважаючи на це, її не рекомендується їсти на вечерю. Це пояснюється тим, що кольорова капуста збільшує газоутворення.

Так, цвітна капуста на вечерю або за кілька годин до сну ускладнює процеси травлення. Через це нас може турбувати важкість у животі, яка порушує сон.

6. Краще не їсти на вечерю чорний шоколад

Властивості чорного шоколаду дозволяють віднести цей продукт до корисної їжі. І це незважаючи на велику кількість жирів і калорій!

Цікавий факт: шоколад рекомендується для підвищення настрою і розумових здібностей.

Тим не менш, шоколад перед сном здатний принести нам чимало проблем. Це стосується навіть помірних порцій солодких ласощів.

Важливо відзначити, що шоколад містить речовини, які стимулюють нервову систему. Завдяки цьому наш мозок довше залишається активним.

Шоколад наповнює наш організм енергією. А тому краще не їсти перед сном. Порушення сну і безсоння можуть стати результатом вживання шоколаду у вечірні години.

7. Червоне м’ясо і ковбаси

Червоне м’ясо і ковбаси слід їсти в помірних кількостях у будь-який час дня. Хоча ці продукти і поживні, в них міститься багато насичених жирів і хімічних добавок. Ось чому такі продукти навряд чи можна віднести до здорового харчування.

Ви робите серйозну помилку, вживаючи червоне м’ясо і ковбаси перед сном. Так як ці продукти містять багато протеїнів. Вони, у свої чергу, ускладнюють роботу травної системи і здатні порушувати сон.

При цьому такі продукти дуже калорійні. Через них сповільнюється метаболізм, і в результаті з’являється зайва вага.

Отже, хочете мати глибокий сон і здорове травлення? Тоді намагайтеся їсти на вечерю легкі низькокалорійні страви. Збалансоване і здорове харчування у вечірні години — ключ до хорошого самопочуття.