Відомий нутриціоніст розповів, як перестати потіти в спеку. Існують вітаміни, мінерали і рослинні продукти, які дозволяють зберігати прохолоду.

Експерт в області здорового харчування з Лондона Рік Хей переконаний в тому, що крім одягу із спеціальної легкої тканини, а також численних дезодорантів та антиперспірантів, існують і інші способи боротьби з надмірною пітливістю в жарку погоду. Наприклад, необхідно відповідним чином скорегувати харчування. Нутриционист пропонує приймати вітаміни для зменшення рівня стресу, який призводить до підвищеного виділення поту. Для відшкодування втрати електролітів можна вживати магній. Крім того, на підвищену пітливість впливає поглинання напоїв на основі алкоголю і кофеїну, від яких слід тимчасово утриматися.

Зате не варто обмежувати себе у фруктах і овочах, які містять багато води. Це прекрасні охолоджуючі продукти харчування. Більш активно вживайте огірки, помідори, виноград, кавуни і дині. Тим більше що організму не доведеться витрачати багато енергії на їх перетравлення, і навіть у цьому випадку виділення поту зменшиться. Вітаміни також сприяють регулюванню гормонів, вони відіграють ключову роль у справі встановлення зв’язку між ендокринної та нервової системами.

Хорошу дію надає рослина лимонник китайський або шизандра. Численні дослідження показують, що шизандріни, які містяться в цій рослині надають захисну дію проти деяких нейродегенеративних хвороб на кшталт старечого недоумства. Крім того, лимонник позбавляє від нічної пітливості і припливів у жінок під час менопаузи. Ось чому його активно використовує традиційна китайська медицина. А краще всього вживати чай на основі шизандри.

Джерело: МедікФорум