American Journal of Clinical Nutrition опублікував статтю про нове дослідження американських вчених, яке спростовує популярне твердження про небажаність вживання в їжу жирної молочної продукції. Молочні продукти з високим рівнем жиру не шкідливі, а корисні – вони можуть запобігти інсульту і хвороб серця, заявили дослідники.

Молочний жир не підвищує ризик серцево-судинних захворювань, а, навпаки, зменшує його. Цей висновок зроблено співробітниками Школи філософії і політики живлення Фрідмана при Університеті Тафтса. Вчені вивчали вплив молочних продуктів на ризик смертності від серцево-судинних захворювань, використовуючи дані про здоров’я більше 2900 чоловік у віці від 65 років.

За змінами у стані учасників спостереження велися 22 роки, за цей час померли 2428 учасників, з них 833 людини – від наслідків перенесених серцевих захворювань. Аналіз причин смертності показав: присутність жирних молочних кислот у раціоні харчування людей не корелює з ризиком смерті. Більш того, деякі види молочного жиру були пов’язані з кращим захистом від патологій судинних властивостей.

«Фактично високі рівні циркуляції гептадеканової жирної кислоти були пов’язані з меншим ризиком смерті від серцевих захворювань. Крім того, дорослі з більш високим вмістом жирних кислот в цілому були на 42% менше схильні до смерті від інсульту», – поділилися автори роботи.

Їх підсумкове резюме таке: необхідно переглянути наявні на сьогоднішній день дієтичні рекомендації по вживанню цільномолочних продуктів. На користь їх вживання.

Джерело: МедікФорум