Якщо б ваші очі могли говорити, ви б дізналися від них багато корисної інформації. Навіть якщо ви слідуєте всім рекомендаціям по догляду за очима, наприклад, регулярно перевіряєтесь в офтальмолога і носите сонцезахисні окуляри, ви можете зіпсувати здоров’я своїх очей чимось іншим, навіть не усвідомлюючи цього. Тому ми вирішили розповісти про поширені помилки, пов’язані з очима, а також про те, як їх уникнути.

Ви регулярно забуваєте зняти свої контактні лінзи перед сном

Сумний факт: незважаючи на те, що можна легко заснути в контактних лінзах, це може бути дуже небезпечно для здоров’я ваших очей. Люди, які сплять з контактними лінзами, піддаються більш високому ризику розвитку інфекцій рогівки (прозорого шару на оці). Сон у контактних лінзах зменшує надходження кисню до роговицам, який необхідний для підтримання їх здоров’я. Гірше того, ваші рогівки не мають кровоносних судин для захисту від інфекції, тому вони дуже схильні до різного роду шкоди.

Регулярний сон у контактних лінзах також збільшує ризик виразок рогівки, які являють собою відкриті виразки на поверхні ваших очей. Вони можуть викликати постійне рубцювання, що може призвести до погіршення зору.

Якщо вже ви випадково заснули в контактних лінзах, спробуйте дістати їх, як тільки встанете вранці. Для цього ретельно намочіть очі за допомогою розчину для контактних лінз, закрийте їх, дуже акуратно потріть повіки і здійсніть спробу. Як тільки ваші лінзи будуть зняті, подумайте про носіння окулярів протягом декількох годин після цього. Це дозволить вашим очам дихати вільніше.

Якщо ви прокинулися в контактних лінзах і відчуваєте біль, чутливість до світла, виділення, набряк або лінзи не дістаються з очей, не прикладайте зусиль. Замість цього, зверніться до лікаря якомога швидше. Він допоможе безпечно видалити лінзи, не пошкодивши очі.

Читайте також:  Люди похилого віку з багатих країн більше п'ють
Ви постійно трете очі

тертя очей

Це може дратувати і навіть пошкоджувати ваші рогівки, роблячи очі більш уразливими до інфекції. Регулярно чіпаючи очі, ви також можете збільшити ризик кератоконуса, захворювання, через яке рогівки стають тонкими і виряченими назовні. Це може призвести до помутніння і погіршення зору, біль в очах і чутливості до світла.

Крім того, ваші руки, як правило, досить брудні, особливо якщо ви не дотримуєтесь необхідних правил гігієни. Дотик до очей брудними руками може призвести до інфекції очей. Ось чому фахівці рекомендують мити руки, перш ніж доторкатися до очей, щоб вставити або видалити лінзи, а також тримати пальці подалі від очних яблук.

Ви дивитеся на екрани гаджетів протягом всього дня без перерв

Після роботи за комп’ютером протягом декількох годин і читанням останніх новин/пліток про знаменитостей на вашому телефоні в неробочий час ваші очі можуть сильно втомлюватися.

Використовуючи пристрої протягом тривалих періодів часу, ви можете викликати синдром комп’ютерного зору (також званий комп’ютерним зоровим синдромом), групу проблем, пов’язаних з очима і зором, які безпосередньо залежать від того, як довго ви дивитеся на екран. Найбільш поширеними симптомами є відчуття очної напруги, головний біль, помутніння зору, сухість очей, біль в шиї і плечах. Ці симптоми можуть виникати, тому що ви моргаєте рідше, коли дивитеся на екран, що призводить до випаровування природної змазки ваших очей. З часом це може сприяти хронічній сухості очей.

Щоб знизити ймовірність розвитку синдрому комп’ютерного зору, спеціалісти рекомендують розташовуватися напроти екрану так, щоб уникати відблисків від джерел світла (або придбати екран з антибліковим покриттям). Крім того, протягом 15 хвилин кожні дві години необхідно давати очам відпочинок, а також переводити погляд вдалину на 20 секунд після кожних 20 хвилин використання комп’ютера, щоб ваші очі «розминалися» і знову могли часто моргати. Ви також повинні переконатися, що екран вашого комп’ютера знаходиться нижче рівня очей, так як в противному випадку, ви мимоволі розширюєте очі, щоб дивитися на нього, що може висушити очі ще швидше.

Читайте також:  Мед корисний не для всіх людей
Ви забуваєте зняти макіяж перед сном

сон в макіяжі

Коли ви втомилися, зняття макіяжу з очей перед сном може стати справжнім випробуванням. Виконати складно, але це дійсно важливо.

Американська академія офтальмології (AAO) рекомендує знімати весь макіяж перед сном, але особливо це стосується туші. Якщо ви використовуєте засіб для зняття макіяжу з очей, ретельно змийте ним всю косметику з очей, а потім акуратно проведіть чистим ватяним тампоном уздовж підстави вій, щоб видалити можливі залишки макіяжу.

Основна причина, з якої слід дотримуватися цього правила, полягає в тому, що це допомагає уникнути дисфункції мейбомієвих залоз. Мейбоміеві залози, що знаходяться на краях повік, регулярно виділяють секрет, змочуючи очі, а такі речі, як підводка для очей, туш для вій і інші залишки косметики можуть закупорити їх. Якщо це станеться, вони не зможуть виробляти достатню кількість секрету, а це може призвести до сухості очей і гордіолуму (ячмінь), який виглядає як невелика шишка на повіці. Зняття макіяжу перед сном допоможе підтримувати здоров’я ваших очей, так що відносьтесь до цього, як до чогось корисного, а не чергової дратівної, докучливої процедури.

Ви постійно використовуєте очні краплі, які зменшують почервоніння

Татевик Мовсісян, доктор, асистент клінічного професора передових офтальмологічних клінік і клінік первинної допомоги в Коледжі оптики штату Огайо, підтверджує, що краплі можуть відбиватися на здоров’ї очей вкрай погано.

Каплі, які прибирають почервоніння діють певним чином: вони є судинозвужувальними засобами, що означає, що вони звужують кровоносні судини в ваших очах, роблячи білки більш яскравими. Вони тимчасово усувають почервоніння, але по мірі того, як ліки виводяться, кровоносні судини знову збільшуються. В результаті ваші очі стають ще більш червоними, ви знову використовуєте краплі, створюючи замкнуте коло. Це дуже схоже на ефект назальних антикогестантів, які націлені на звуження кровоносних судин в носі.

Читайте також:  Лікарка розповіла про приховану шкоду картоплі

Використання крапель, які зменшують почервоніння очей, фактично не вирішує проблему в корені, пояснює доктор Мовсісян. Причиною може бути сухість очей або така інфекція, як кон’юнктивіт (рожеві очі), або може бути, ви просто засиділися за комп’ютером до пізньої ночі, і ваші очі протестують.

Якщо ви підозрюєте, що ваші очі почервоніли через легку сухість або подразнення, доктор Мовсісян рекомендує використовувати безрецептурні штучні сльози без будь-яких компонентів, які звужують кровоносні судини. Вони призначені, щоб просто змочити очі, тому вам не доведеться турбуватися про негативні наслідки. Але якщо ваші очі часто червоні, вам потрібно перевірити їх у лікаря.

Ви підозрюєте, що з вашими очима щось не так, але відкладаєте візит до лікаря

Є багато причин, за якими ви можете відчувати тимчасовий дискомфорт, пов’язаний з очима, наприклад, при алергіях або застуді. Але якщо ваші очі постійно сльозяться, дратуються, сверблять, болять або ви відчуваєте проблеми зі зором, не відмахуйтеся від проблем.

Звернувшись до лікаря, ви зможете отримати правильний діагноз і ефективний план лікування. Це означає, що коли ви потрапляєте в кабінет, ви повинні абсолютно чесно розповісти про свої звички, навіть якщо знаєте, що вони могли негативно позначитися на здоров’ї очей. Ваша чесність може значно допомогти лікарю поставити правильний діагноз і знизити ймовірність того, що у вас будуть проблеми з очима у майбутньому.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News