Ця популярна спеція напевно є на кухні у кожного з нас. Звична область її застосування — звичайно ж кулінарія. Але використовуючи лист, ми не замислюємося про те, наскільки він насправді корисний. Давайте дізнаємося разом!

Що може лавровий лист

Якщо поглянути на лавр не як спецію, то можна прийти в стан крайнього подиву. Адже ця, здавалося б, нічим не примітна трава, виявляється, має ряд особливих властивостей:

Лавр здатний зняти тривожність. При спаленні листів виділяється дим, хімічний склад якого надає заспокійливу дію на тіло і розум людини. Систематичне «куріння» (не в прямому сенсі слова, зрозуміло) лаврового листа сприяє заспокоєнню і надає стимулюючу дію на організм.

Читайте також:  Курячі яйця корисні від зайвого жиру в організмі

Також лист здатний позитивно впливати на запальні процеси. До його складу входить евгенол, який славиться своєю протизапальною дією. Особливо добре застосовувати лавр для зняття запалень в суглобах.

Лавровий лист сприятливо впливає на імунну систему людини. Речовини в складі спеції дозволяють вважати траву потужним антиоксидантом. Досить просто споживати в їжу страви з додаванням лавра, і результат на обличчя.

Дослідження, проведені американськими вченими, приголомшують. Згідно з їхніми результатами, лавровий лист може полегшити симптоматичні прояви цукрового діабету. Досить споживати всього 2 грами спеції в день.

При «курінні» лавра можна домогтися не тільки заспокоєння, але і зняття втоми. При вдиханні невеликих кількостей диму аркуша, можна буквально зарядитися енергією. Також при цьому підвищується пильність.

Читайте також:  Скільки цукру на день можна споживати без шкоди здоров'ю

Масло лаврового листа може використовуватися як ліки для органів дихання. Якщо вдихати його пари, то можна позбутися від надлишків слизу, що скупчується в дихальних шляхах. Під час застуди масло лавра можна застосовувати для позбавлення від мокротиння.

Лавр стане також корисний тим, хто займається медитацією. «Куріння» листа допомагає зосередитися і сконцентруватися. А два цих явища – необхідні фактори успішного сеансу медитації.

Ну що, ваше ставлення до лаврового листу змінилося? І не дарма – використовуйте його на благо собі і власному здоров’ю!

Джерело: HeadInsider