Нездоровий кишечник може негативно позначитися на загальному стані здоров’я людини. Багато лікарів і вчені заявляють про те, що цей орган травлення впливає на довголіття. Він бере участь в роботі багатьох систем організму і здатний протистояти деяким хворобам. Іноді підтримувати правильну роботу кишечника буває складно. Є кілька ознак того, що орган не здоровий і працює неправильно.

Дискомфорт в животі

Він може проявлятися у вигляді болю, здуття, печії, діареї та інших розладів травлення. Незважаючи на те, що ці симптоми звичайні, при появі на регулярній основі вони з великою ймовірністю говорять про проблеми з кишечником. Однією з поширених хвороб є синдром роздратованого кишечника, при якому страждає товста кишка. Під час лікування лікар дасть рекомендації, яких продуктів краще уникати, а що слід додати в раціон.

Читайте також:  Кожен хот-дог скорочує тривалість вашого життя на півгодини - вчені

Тяга до цукру

Як пояснюють експерти, кишкові бактерії виділяють білки, які схожі на регулюють голод гормони лептин і грелін. Вони впливають на рівень голоду, тягу до певних продуктів і на настрій. Якщо людина їсть багато цукру, непотрібні бактерії процвітають, виділяючи більше білків і змушуючи хотіти ще більше солодкого. Якщо кишечник правильно працює, він позбавляється від непотрібних бактерій і допомагає поліпшити настрій і в цілому стан здоров’я організму.

Лінь і втома

Коли людина не виходить досить хороших бактерій з продуктів, шкідливі починають розмножуватися. Дослідження показують, що неправильна робота кишечника може викликати синдром втомлених надниркових залоз. Ця недуга включає в себе прояв таких симптомів, як постійна втома, повільність, неуважність, байдужість. Експерти радять їсти менше солодких і оброблених продуктів, а вибрати ті, які виводять токсини і сприяють здоров’ю кишечника. Вранці рекомендується їсти яйця, насіння чіа і банани, передає The Express.

Читайте також:  Прості ягоди виявилися здатні продовжити життя

Незрозумілі зміни ваги

Схуднення або збільшення у вазі без зміни дієти або режиму вправ можуть бути ознакою поганої роботи кишечника. Цей орган повинен мати можливість накопичувати жир, регулювати рівень цукру і легко засвоювати поживні речовини. Шкідливі бактерії змінюють поведінку кишечника, сприяючи змінам ваги.

Дефіцит сну

Велика частина серотоніну, відомого як гормон щастя, виробляється в кишечнику. Поганий стан цього органу травлення може вплинути на настрій, в тому числі на здатність заснути.

Прищі і подразнення шкіри

Висипання на шкірі можуть говорити про неправильно харчуванні і запаленні в кишечнику. Збій в роботі цього органу іноді призводить до того, що певні білки, мікроби і токсини абсорбуються в організм, створюючи проблеми зі шкірою.

Читайте також:  Ранні ознаки інсульту, які можуть врятувати життя

Неприємний запах з рота

Цей симптом може свідчити про таке захворювання, як рефлюксна хвороба. А також неприємних запах з рота може бути ознакою розмноження поганих бактерій, що призводять до виразки шлунка.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News