Хоча старіння – це неминучий біологічний процес, який неможливо зупинити, є кілька способів уповільнити його, впевнені лікарі. Сюди входять дії, створені задля загальне зміцнення здоров’я, починаючи від тренувань і до зміною харчових звичок. Зокрема, існує п’ять корисних продуктів, які дієтологи рекомендують включати до щоденного раціону, щоб уповільнити старіння в будь-якому віці.

Ягоди

“Ягоди є потужними джерелами антиоксидантів, які допомагають організму позбавлятися вільних радикалів”, – розповіла дієтолог Сідней Грін. Вона пояснила, що вільні радикали є одним із компонентів старіння і можуть сприяти розвитку таких станів, як пігментні плями та зморшки. Антиоксиданти, своєю чергою, захищають клітини від ушкоджень, спричинених вільними радикалами. Різні ягоди містять різні типи антиоксидантів, але одним із найкращих джерел цих речовин вважається чорниця, додала лікар.

Читайте також:  Вчені пояснили вплив сексу на якість сну

Крес-салат

Цей овоч містить у чотири рази більше бета-каротину, ніж яблуко, і 238% від щоденної рекомендованої дози вітаміну К на 100 г. кісток та гарного стану шкіри.

Авокадо

Авокадо – відмінне джерело корисних жирних кислот та вітаміну Е, яке відноситься до антиоксидантів. Як пояснила Грін, фрукт допомагає підтримувати здоров’я шкіри, волосся та нігтів, зменшувати запалення в організмі. Крім цього, авокадо захищає від розвитку низки захворювань, які можуть призвести до швидшого старіння, включаючи гіпертензію, метаболічний синдром та високий холестерин, уточнила лікар.

Червоний перець

Ці овочі багаті на потужний антиоксидант, який допомагає стимулювати вироблення колагену, – вітаміном С та каротиноїдами. За словами Шапіро, останні борються із запаленням та допомагають захистити шкіру від сонячних променів та шкідливих факторів навколишнього середовища.

Читайте також:  4 продукти, які містять багато вітаміну D

Мигдаль

“Ці горіхи містять велику кількість вітаміну Е, який допомагає відновити пошкодження шкіри. Корисні жири у складі мигдалю зберігають шкіру зволоженою та стійкою до дії УФ-променів”, – розповіла Шапіро. Крім того, мигдаль здатний допомогти запобігти серцевим захворюванням і діабету другого типу, а також уповільнити зниження когнітивної функції.