Високий кров’яний тиск створює навантаження на серце, оскільки воно намагається перекачувати кров по тілу. Чим більше часу потрібно на лікування захворювання, тим більше зростає ризик серцевого нападу та інсульту. На щастя, цей стан легко запобігти, але нестача одного мінералу може підвищити ваш ризик.

Високий тиск-це кінцевий результат неправильного вибору харчування, в якому особлива увага приділяється високому споживанню натрію. Але калій регулює баланс води і електролітів в організмі, допомагаючи усунути надлишок натрію.

Мінерал має вирішальне значення для балансування рівня натрію в крові і розслаблення кровоносних судин. При цьому поліпшується кровотік в організмі.

Читайте також:  Просту ранкову звичку для покращення травлення назвала дієтологиня

Harvard Health пояснює:

“Калій розслабляє стінки кровоносних судин, знижує кров’яний тиск і захищає від м’язових спазмів. Ряд досліджень показав зв’язок між низьким споживанням калію і підвищеним кров’яним тиском, а також підвищеним ризиком інсульту. З іншого боку, люди, які вже мають високий кров’яний тиск, можуть значно знизити систолічний кров’яний тиск, збільшивши споживання калію, коли вони вирішать їсти здорову їжу”.

Симптоми дефіциту калію, також відомі як гіпокаліємія, зазвичай легкі, але їх не слід ігнорувати як доброякісні. Перші ознаки низького рівня калію зазвичай включають слабкість і стомлюваність, іноді супроводжуються м’язовими спазмами і спазмами. Більшість людей отримують потрібну кількість калію за допомогою збалансованої дієти. Фрукти та овочі – одні з кращих джерел калію, а банани часто називають одним з найбагатших калієм продуктів.

Читайте також:  Хвороба Паркінсона: гарячий напій, який значно знижує ризик - вчені

Однак дослідники раніше попереджали, що вживання в їжу овочів, багатих калієм, не усуне шкоду натрію для кров’яного тиску.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News