Вітамін B12 життєво важливий для багатьох процесів в організмі. Він міститься переважно в продуктах тваринного походження: м’ясі, рибі і молоці. Однак, якщо організм не може засвоювати цей вітамін, з часом з’являються симптоми його дефіциту.

Перші прояви нестачі B12 – блідість шкіри або втома – як правило, не викликають сильного занепокоєння, пише Express. Але в міру того, як рівень вітаміну все більше і більше падає, можуть виникнути небезпечні наслідки, деякі з яких незворотні.

Людина з тривалим дефіцитом цієї речовини, може помітити у себе задишку або погіршення пам’яті, труднощі з мисленням, передає Medical News Today. “Дослідження Мельбурнського університету виявило зв’язок між низьким рівнем вітаміну B12 і підвищеним ризиком хвороби Альцгеймера, недоумства і хвороби Паркінсона”, – йдеться в повідомленні. Вважається, що це викликано нестачею кисню, оскільки деформовані еритроцити не можуть ефективно його переносити, і від цього страждає мозок.

Читайте також:  Лікарі перерахували правила, які дозволяють знизити ризик повторного інсульту

Інший наслідок нестачі вітаміну B12 пов’язано з його впливом на вироблення мієліну, речовини, яка захищає нерви і допомагає їм передавати імпульси. Пошкодження периферичних нервів спочатку проявляється поколюванням і онімінням в кінцівках, але через деякий час може привести до проблем з рухом.

Дефіцит вітаміну B12 може точно визначити тільки аналіз крові. Симптоми, за якими можна запідозрити у себе цей стан, включають головний біль, депресію або дратівливість, запори, втрату рівноваги, виразки в роті, зміни зору. А також опухлий язик, який може бути блідим, жовтим або червоним,. При появі таких симптомів потрібно відразу звернутися до лікаря. Корекція нестачі B12 може знизити ризик багатьох захворювань, включаючи хвороби серця та неврологічні розлади.

Читайте також:  Рак став частіше вражати молодих – онколог назвав 9 методів профілактики