Зрозуміти, що існують проблеми зі здоров’ям, можна просто подивившись комусь в очі.

Розмір зіниці. Людська зіниця миттєво реагує на світло, зменшуючись при яскравому освітленні та збільшуючись при його нестачі. Якщо така реакція є уповільненою, це може означати проблеми з мозком – наприклад, говорити про деменцію, хворобу Альцгеймера.

Червоні чи жовті очі. Зміна кольору білків завжди свідчить, що з людиною щось негаразд. Почервоніння зазвичай викликається роздратуванням або інфекцією, і в більшості випадків досить швидко минає. Якщо не проходить, це може сигналізувати про більш серйозну інфекцію, запалення. У крайніх випадках червоне око – це ознака глаукоми, зловісного захворювання, що означає високий ризик втрати зору.

Жовтизна очних білків – це з явних ознак втрати здоров’я печінки, можливого гепатиту. Також жовтяницю викликають аутоімунні захворювання, деякі віруси чи пухлини.

Криваві плями. Кроваво-червоні плями на білках очей – це субкон’юнктивальний крововилив, результат розриву невеликої локалізованої кровоносної судини. Подібна зміна в стані очей буває наслідком перенапруги, але вона може бути ознакою більш серйозних порушень здоров’я – високого кров’яного тиску, діабету, поганої згортання крові.

Кільце навколо рогівки. Біле або сіре кільце навколо рогівки часто пов’язане з високим рівнем холестерину та підвищеним ризиком серцевих захворювань. Крім того, воно може вказувати на алкоголізм.

Жирова грудка. Жовтуватий жировий грудочок, який може з’явитися на білку ока, відомий як пінгвекула – невелике відкладення жиру та білка. Освіта не становить небезпеки, поки не починає зростати, але, на щастя, ця проблема легко вирішується – потрібно лише відвідати офтальмолога.

Витрішені очі. Очі навикаті цілком можуть бути вродженою особливістю зовнішності. Втрату здоров’я означають ті випадки, коли звичайні очі рано чи пізно починають випинатися вперед. Причиною такої зміни є порушення у роботі щитовидної залози, які потребують медичної допомоги. Випинання одного ока може бути спричинене травмою, інфекцією. У поодиноких випадках це відбувається через пухлину, що росте позаду ока.