Однією з дій, які людина може зробити для зниження ризику розвитку деменції, може бути дієта. Дослідження показують, говорить Британський кардіологічний фонд, що здорове харчування може знизити ризик розвитку деменції. Частково це пов’язано з тим, що “наявність хвороби серця або системи кровообігу може підвищити ризик розвитку деменції”. В результаті, чим здоровіше організм, тим нижче ризик.

BHF має список рекомендацій та порад щодо того, які продукти слід обмежити та наскільки обмежити, щоб зменшити ризик деменції у людини пише Express.

Що стосується смаженого і фаст-фуду, благодійна організація каже, що їх слід вживати не частіше одного разу на тиждень. Не тільки смажену їжу слід вживати рідше одного разу на тиждень, але і сир. Що стосується червоного м’яса, рекомендується вживати його менше чотирьох разів на тиждень.

Випічку та солодощі слід вживати не частіше п’яти разів на тиждень. Вершкове масло є п’ятим продуктом, який слід скоротити, оскільки BHF рекомендує людині споживати менше однієї столової ложки в день, щоб знизити ризик розвитку деменції.

Крім того, є так звана дієта MIND. Розшифровується як Mediterranean-DASH Intervention for Neurodegenerative Delay і складається з двох дієт, об’єднаних в одну.

По-перше, це дієта, заснована на цільнозернових продуктах, рибі, бобових, а також фруктах і овочах.

По-друге, це дієта DASH. Дієтичні підходи до зупинки гіпертонії, ця дієта спрямована на контроль артеріального тиску. На відміну від середземноморської дієти, тут більше уваги приділяється зниженню споживання солі.

Дослідження показало, що у тих, хто суворо дотримувався дієти, мозок був «на 7,5 років молодший, ніж у тих, хто найменше дотримувався дієти». У дослідженні 2015 року також повідомлялося, що дієта може знизити ризик розвитку деменції у людини.