Прийом душу може в деяких випадках приносити серйозну користь здоров’ю серцево-судинної системи, захищати артерії від небезпечних накопичень холестерину, стверджує фармацевт Хуссейн Абде.

Закупорка артерій є одним з сумно відомих наслідків високого рівня холестерину, яке веде до серйозних ускладнень, потенційно небезпечних для життя. Але існують способи боротьби з підвищеним холестерином, і один з них – це прийом душу. В інтерв’ю фармацевта Хуссейна Абде прозвучала думка про те, що “прийняття більш прохолодного душу в певний час дня може допомогти запобігти або повернути назад холестеринове засмічення кровоносних артерій”.

Фахівець зауважив: останнім часом з’являється більше доказів того, що прохолодний душ вранці тонізує і спонукає людей робити більш глибокі вдихи, тим самим знижуючи в організмі рівень вуглекислого газу. До того ж активізується кровотік і поліпшується кровопостачання органів. Все це позитивно позначається на серці, допомагає знижувати кров’яний тиск, а також прочищати артерії від надлишків холестерину.

З тим, що прийом досить холодного душу може бути корисний, згодна і доктор медицини Моніка Вассерманн.

“Дія холодної води стимулює приплив крові, що допомагає боротися з проблемами серця”, – говорить експерт.

Доктор Вассерманн додала, що прохолодний душ може допомагати знижувати кількість шкідливого жиру в організмі. Під впливом прохолодної води тіло починає інтенсивніше використовувати бурий жир, щоб зігрітися – цей процес сприяє тому, що скорочуються відкладення білого жиру. Його кінцевим результатом може бути зниження рівня холестерину, підкреслила вчений.