Щоб знизити ризик деменції, потрібно зміцнювати здоров’я мозку. Найпростіший спосіб-внести кілька змін в спосіб життя, наприклад, стежити за режимом сну і вправ. Але зміни дієти можуть бути не менш цінними. Головним напрямком при цьому стає зниження запалення.

Вчені провели дослідження за участю тисячі осіб. Їх дієти оцінювалися за кількістю протизапальних продуктів. Спостереження тривало в середньому три роки. За результатами вчені виділили чотири продукти, які допомагають знижувати ризик деменції. Своїми висновками вони поділилися в журналі Neurology.

Чай і кава

Дослідження показує, що споживання кави і чаю може знижувати запалення в організмі. Вчені виявили його найбільше зниження при споживанні близько 11 чашок чаю або кави на тиждень.

Читайте також:  Дієтологиня назвала шкідливе і корисне для імунітету насіння

Кава і чай містять високі концентрації поліфенолів – сполук рослинного походження, що володіють протизапальним ефектом.

Фрукти

У середньому люди, які дотримуються протизапальної дієти, їли близько 20 шматочків фруктів на тиждень. Фрукти мають різний мінеральний склад, але деякі з них мають підвищену протизапальну дію. Це більшість ягід, виноград, вишня, ананас і кавун.

Овочі

Овочі мають більшість тих же переваг, що і фрукти, але вони більш універсальні. Люди, які в рамках дослідження дотримувалися дієти з низьким рівнем запалення, вживали до 19 порцій овочів. Гриби, перець, помідори і авокадо – одні з кращих овочів для зменшення запалення.

Читайте також:  Лікар розповів, що відбувається з організмом дорослих людей через молоко

Бобові

До бобових відносяться арахіс, квасоля, зелений горошок, нут і сочевиця. Дослідники виявили, що дієта з низьким рівнем запалення включає щонайменше чотири порції бобових на тиждень.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News