Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) висловилися про те, що захворювання, яке щорічно забирає найбільше людських життів, є туберкульоз. За кількістю смертельних жертв туберкульоз випередив навіть синдром набутого імунодефіциту (СНІД), йдеться в доповіді організації.

«У 2017 році близько 10 мільйонів людей, що живуть на планеті, захворіли на туберкульоз. Померли від хвороби 1,6 мільйона осіб», – наголошується в повідомленні ВООЗ.

При цьому експерти констатують: не менше 3,5 мільйонів випадків захворювання на туберкульоз в рік не діагностуються або ж не реєструються, а в країнах з низьким і середнім доходом на лікування і профілактику хвороби елементарно не вистачає грошей. За оцінками фахівців, у поточному 2018 році дефіцит коштів, необхідних для лікування хворих на туберкульоз, складе 3,5 мільярдів доларів. У 2022 році ця сума збільшиться вдвічі.

Однією з найсерйозніших проблем є те, що все більше людей демонструють симптоми резистентної форми туберкульозу, що не піддається лікуванню рифампіцином, який вважається найбільш ефективним препаратом першої лінії. Ця небезпека особливо велика в пострадянських країнах. В Україні, наприклад, в 2016 році частка нових випадків зараження на туберкульоз з множинною лікарською стійкістю становила 27 відсотків, а серед повторних випадків – 65 відсотків.

У доповіді ВООЗ наголошується, що 1,3 млрд. людей, що живуть сьогодні в світі можуть захворіти на туберкульоз протягом життя.

«Держави не вживають заходів, необхідних для повної ліквідації туберкульозу до 2030 року. Уряди не виділяють достатніх коштів на боротьбу з ним. Неприпустимо, що мільйони людей хворіють хворобами, які можна запобігти і вилікувати, та помирають від них», – заявила голова департаменту ВООЗ по боротьбі з туберкульозом Тереза Касаєва.

Джерело: МедікФорум