Прийом вітамінів нерідко обертається марною тратою грошей, а іноді навіть призводить до негативних наслідків. Про те, які помилки найчастіше допускають люди, розповіла нутриціолог і ендокринолог Анастасія Тараско.

За словами медика, вітаміни хоч і не відносяться до лікарських препаратів, мають свої рекомендації до застосування. З цієї причини найпоширенішою помилкою є перевищення дозування без рекомендації лікаря.

Далі йде непоєднуваність вітамінів. Анастасія Тараско звернула увагу на те, що деякі препарати не можна приймати одночасно. Наприклад, залізо не поєднується з іншими елементами, але його потрібно вживати в поєднанні з вітаміном С.

До того ж слід враховувати, що влітку, коли на ринку велика кількість фруктів і овочів, потрібно пити одні, а взимку – інші добавки. Втім, це не стосується кальцію, який при остеопорозі приймається регулярно.

Читайте також:  Вчені виявили новий підхід до лікування ВІЛ

Третьою помилкою лікарка вважає тривалий самостійний прийом вітамінів. Багато самі собі “виписують” ці препарати при появі неприємних симптомів, наприклад, в разі випадання волосся або при проблемах зі шкірою. Справа в тому, що в деяких випадках такі ознаки можуть вказувати на більш серйозні захворювання, в тому числі онкологію.

Крім цього, слід враховувати, вітаміни іноді не поєднуються з лікарськими препаратами. З цієї причини перед їх вживанням необхідно порадитися з лікарем. Консультація медиків також потрібно алергікам, вагітним жінкам і годуючим матерям.

Четвертою помилкою є спроба отримати всі необхідні вітаміни з продуктів. За словами Тараско, на практиці зробити це досить складно.
Замикають перелік помилкові надії на ефективність вітамінів іноземних виробників.

Читайте також:  Зниження ризику інсульту на 80%: відмовтеся всього від трьох продуктів

Медикиня зазначила, українські аналоги нітрохи не гірше. У будь-якому випадку слід звертати увагу на склад, а не на країну, в якій був виготовлений препарат.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News