Прийом вітамінів нерідко обертається марною тратою грошей, а іноді навіть призводить до негативних наслідків. Про те, які помилки найчастіше допускають люди, розповіла нутриціолог і ендокринолог Анастасія Тараско.

За словами медика, вітаміни хоч і не відносяться до лікарських препаратів, мають свої рекомендації до застосування. З цієї причини найпоширенішою помилкою є перевищення дозування без рекомендації лікаря.

Далі йде непоєднуваність вітамінів. Анастасія Тараско звернула увагу на те, що деякі препарати не можна приймати одночасно. Наприклад, залізо не поєднується з іншими елементами, але його потрібно вживати в поєднанні з вітаміном С.

До того ж слід враховувати, що влітку, коли на ринку велика кількість фруктів і овочів, потрібно пити одні, а взимку – інші добавки. Втім, це не стосується кальцію, який при остеопорозі приймається регулярно.

Третьою помилкою лікарка вважає тривалий самостійний прийом вітамінів. Багато самі собі “виписують” ці препарати при появі неприємних симптомів, наприклад, в разі випадання волосся або при проблемах зі шкірою. Справа в тому, що в деяких випадках такі ознаки можуть вказувати на більш серйозні захворювання, в тому числі онкологію.

Крім цього, слід враховувати, вітаміни іноді не поєднуються з лікарськими препаратами. З цієї причини перед їх вживанням необхідно порадитися з лікарем. Консультація медиків також потрібно алергікам, вагітним жінкам і годуючим матерям.

Четвертою помилкою є спроба отримати всі необхідні вітаміни з продуктів. За словами Тараско, на практиці зробити це досить складно.
Замикають перелік помилкові надії на ефективність вітамінів іноземних виробників.

Медикиня зазначила, українські аналоги нітрохи не гірше. У будь-якому випадку слід звертати увагу на склад, а не на країну, в якій був виготовлений препарат.