Останні кілька років спостерігається зростання кількості смертей від деменції. Незважаючи на велику кількість загиблих, одна щоденна дія може запобігти Хворобі Альцгеймера.

Останні дані свідчать про те, що у кожної третьої людини, яка народилася сьогодні, протягом життя розвинеться деменція. Дослідження передбачає, що є новий спосіб зупинити розвиток хвороби, пише Express.

Згідно з новим дослідженням, всього 10 хвилин самоаналізу на день можуть знизити ризик хвороби Альцгеймера, найбільш поширеної форми недоумства.

Дослідники виявили, що у людей похилого віку, які регулярно оцінювали свої почуття, думки та поведінку, покращилася концентрація, здатність вирішувати проблеми та значно покращилася пам’ять, ніж у тих, хто цього не робив.

Дослідження може стати частиною шляху до одного разу зниження ризику деменції за допомогою психологічних методів лікування, які допомагають людям формувати здорові моделі мислення.

«Це цікаво, бо нині немає ефективної профілактики деменції. Тому виявлення інших захисних факторів може бути дуже важливим для покращення перспектив», – додає психіатр.
Що таке саморефлексія?

«Самоаналіз полягає в тому, щоб відступити і спробувати не бути таким суворим до себе, активно оцінюючи свої думки, почуття та поведінку. Тому, коли ми почуваємось пригніченими чи виникає проблема, ми намагаємося подумати про те, як ми можемо її вирішити, а не зациклюватися на цих негативних стилях мислення та думати про рішення».

Як це допомагає зменшити ризик хвороби Альцгеймера?

Хоча між саморефлексією та поліпшенням розумового пізнання було встановлено зв’язок, вчені поки що не знають, чому це може знизити ризик.

У сукупності ці результати дають важливі рекомендації щодо включення конкретних інгредієнтів у когнітивно-поведінкові втручання, спрямовані на збереження та розвиток когнітивних функцій у літньому віці.