Японія – країна з максимальною кількістю довгожителів та найбільшою середньою тривалістю життя. Можливо, деякі звички з життя японців не зайвим буде запозичити і росіянам.

Водорості

Це частина звичайної японської дієти і люди століттями активно налягають на них. Вони мають надзвичайні переваги для здоров’я. Водорості дуже багаті на антиоксиданти, клітковину і вітаміни всіх видів, такі як A, C і E.

Ферментована їжа

Японці споживають багато ферментованої їжі, таких як місо, натто, соя, темп і соєвий соус, які допомагають зміцнити імунну систему і полегшити травлення. Втім, українці теж люблять соління та консерви.

Органічні продукти та напої

Особи японського походження вважають за краще їсти органічно вирощені місцеві продукти і триматися подалі від необроблених продуктів. Японці також дуже люблять зелений чай. Вони знають про його переваги, адже він підвищує енергію, імунітет, бореться з раком та знижує ризик серцевих захворювань. Вони використовують ці плюси повною мірою.

Рис замість пшениці

Це може здатися надзвичайно дивним, тому що дієтологи постійно радять нам їсти менше рису. Але японці споживають рис щодня. Проте розмір порцій суворо контролюється. Рис знижує ризик хвороб серця та судин. Деякі з цих досліджень припускають, що рис може замінити споживання пшениці, оскільки пшеничне борошно збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

Фізична активність

У японців є звичай, згідно з яким щоденна тривала прогулянка краще, ніж похід до спортзалу. Це здається дивним і суперечливим рекомендаціям, але факти показують, що спосіб життя японців виявляється кориснішим, ніж у будь-якого іншого народу.