Закупорка артерій жировими відкладеннями або атеросклероз загрожує розвитком небезпечних для життя коронарних захворювань – що допомагає прочищати їх від жиру та холестерину?

Жирові, холестеринові відкладення всередині артерій згущують кров, збільшуючи ймовірність їхньої закупорки, як часткової, так і повної.

При такій закупорці відбувається серйозне зниження припливу крові до серця та від нього. Подібне зменшення кровотоку може призвести до різних небезпечних для життя коронарних захворювань.

Тим часом, існують продукти, до складу яких входять речовини, що покращують функціонування та стан судинної системи, провідність судин, плинність крові та інші якості, що перешкоджають зрештою розвитку атеросклерозу. Деякі види продуктів можуть особливо ефективно сприяти прочищенню артерій від жирового нальоту.

Різноманітне насіння. Багато насіння містять у собі речовини-антиоксиданти та клітковину, корисні для зміцнення здоров’я серцевого м’яза та захисту від закупорки артерій. Таке насіння, як лляне і чіа, відрізняється особливо високою концентрацією антиоксидантних компонентів і клітковини. Їхнє вживання додатково допомагає покращити рівень інсуліну в організмі, що важливо для недопущення появи діабету.

Помідори. Ці овочі багаті (особливо приготовані) лікопіном – він добре відомий своєю здатністю знижувати рівень холестерину в організмі. Дослідження показують, що люди, які регулярно вживають помідори, мають набагато менший ризик різних серцевих захворювань та станів, що викликають закупорку кровотоку.

Горіхи. Найкориснішими для судин та серця вважаються волоські горіхи – багате джерело поживних речовин, що вмикають функцію серця. Регулярне вживання волоських горіхів допомагає прочищати артерії, роблячи ефективнішим кровопостачання міокарда.

Зелені листяні овочі. Шпинат, броколі, капуста – вважається, що їх включення до раціону покращує захист судинної системи від стоншення стінок артерій.

Часник. Він багатий на сіркоорганічні сполуки, які допомагають зменшити запалення, рівень холестерину та кров’яний тиск.

Цитрусові. Це не лише гарне джерело вітамінів. Цитрусові також багаті на антиоксиданти, звані флавоноїди, які дієво допомагають зменшити запалення і рівень холестерину.