Сьогодні йога є практично в кожному фітнес-клубі. У поданні людей, які не мають ніякого відношення до йоги, ця практика асоціюється з хитромудрими позами і своєрідною технікою дихання з метою удосконалення гнучкості тіла.

Але насправді йога – це мистецтво, яке, як і будь-яке інше, не всім дано пізнати і зрозуміти. У першу чергу, важливо розуміти, що це не особливий різновид фітнесу або спорту. Це релігійно-філософські вчення Індії з метою пізнати себе, своє тіло і свій внутрішній світ, а також навчитися керувати власною психікою і фізіологічними процесами організму. На сьогоднішній день існує величезна кількість напрямків йоги. Найпопулярніші і цікаві ми розглянемо в цій статті.

Аштанга-віньяса йога

Як правило, цей вид йоги рекомендують тим, хто ніколи раніше з даними вченням не був знайомий і вважає, що йога це нудно і незрозуміло. Аштанга-віньяса йога являє собою комплекс динамічних вправ, які виконуються в енергійному ритмі з правильною постановкою дихання. В результаті, при регулярному відвідуванні, даний напрямок гарантує як результат підтягнуте тіло, пластичність і енергетичний заряд.
 
Хатха-йога
 
Це найпоширеніший вид йоги на заході. Практикувати Хатха-йогу слід починати в ознайомлювальних занять. Так як цей вид йоги є більше фізичним, ніж духовним. Підготовчі курси вбережуть вас в подальшому від небезпечних для здоров’я помилок і травм. Початковий рівень Хатха-йоги починається з вивчення асан і правильного їх виконання, розвитку навички балансування, зміцнення м’язового корсету, а також розслаблення і витягнення тіла. Метою даного тренінгу є досягнення об’єднання розуму, тіла і духу через фізичне навантаження. Після відвідин занять Хатха-йогою результат проявляються негайно. Вже через кілька тренувань ви відчуваєте легкість і абсолютна відсутність напруги у всьому тілі.
 
Бікрам-йога
 
Вона ж гаряча йога. Свою назву цей напрям отримав на честь засновника – індійця Бікрама Чоудхарі, який став національним чемпіоном Індії з йоги у 13 років. На жаль, в 17 років Бікрам отримав серйозну травму коліна, і лікарі повідомили йому, що він більше ніколи не зможе ходити. У зв’язку з цим Бікрам і його вчитель розробили спеціальні вправи реабілітаційного характеру для відновлення тіла після травми. Даний комплекс асан виконувався в нагрітому приміщенні. Таким чином м’язи розігріваються швидше і стають більш пластичними, що істотно знижує ризик отримати додаткові травми. В результаті численних старань за допомогою даного методу Бікрам повністю відновив своє коліно. На сьогоднішній день Хот-йога використовується з метою зміцнення частин тіла в певному порядку, а також для удосконалення роботи серцево-судинної, дихальної та опорно-рухової систем нашого організму. Крім того, враховуючи умови в яких проходять заняття спостерігається ефективне зниження ваги.
 
Кундаліні йога
 
Напрям сучасної йоги, яке є видом для просунутих користувачів. Велика кількість західних знаменитостей захоплюється Кундаліні йогою. Заснована на системі вправ покликаних розкрити потенціал людини через підняття енергії кундаліні (подання про енергію, зосередженої в основі хребта) за допомогою медитації, комплексу асан і мантр. Цей вид йоги також є дуже динамічним і абсолютно не нудним. Крім того, на заняттях ви зможете стати свідком і прийняти участь в распевании різних мантр. До останнього потрібно бути готовим морально.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-9 МІФІВ ПРО ЗАНЯТТЯ ЙОГОЮ

МІФИ АЕРОБІКИ

ЧИМ МОЖНА ЗАЙМАТИСЯ ЙОГОЮ ДІТЯМ