Денний сон може бути корисним для здоров’я за умови, що ви спите рівно стільки часу, скільки потрібно, констатує експерт.

Сон вдень може підтримувати організм, покращувати працездатність, прискорювати одужання від хвороби – він допомагає тілу відновлювати енергію, потрібну для боротьби з вірусами або бактеріями. Про це розповіла в інтерв’ю фахівець із гігієни сну Кіра Прітчард. Крім того, що ви відчуватимете себе відпочившим, денний сон дає багато розумових та фізичних переваг, каже медик.

Водночас експерт наголошує: спати вдень треба з розумом, інакше він не принесе користі здоров’ю.

«Денний сон може бути навіть шкідливим, якщо людина спить занадто довго або в невідповідний період дня».

Читайте також:  Лікарі радять уникати деяких продуктів на сніданок після 40 років

Кіра Прітчард озвучила кілька порад про те, як спати вдень із користю для здоров’я.

10 хвилин або 90 хвилин. Експерт стверджує, що тривалість денного сну має становити 10 хвилин, або 90 хвилин.

«Нормальний цикл сну в середньому триває 90 хвилин, і він починається з легших стадій, перш ніж вступає у фазу глибокого сну з швидкими рухами очей. Якщо ви заснете на 30 або 60 хвилин, то прокинетеся під час фази глибокого сну, і ще довго почуватиметеся млявим і сонливим», – пояснює фахівець.

Коли спати? За словами Кіри Прітчард, найкращим періодом доби для денного сну є відрізок часу від шести до восьмої години після пробудження – для більшості людей це зазвичай між 13 і 15 годинами. Сон у пізніший час може ускладнювати засинання вночі, погіршувати якість нічного сну, сприяти збою природних біоритмів.

Читайте також:  Названо ознаки того, що печія ризикує перетворитися на рак