Відповідно до дослідження, прийом аспірину в низьких дозах може подвоїти ризик кровотечі у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту.

Аспірин є одним із популярних нестероїдних протизапальних препаратів, він широко використовується для зменшення болю, застосовується у лікуванні хронічних захворювань. Але з цим препаратом потрібно бути обережнішим, звичка використовувати таблетки аспірину в боротьбі з симптомами болю та застуди не позбавлена ​​ризиків. Дослідження показало, що навіть низькі дози препарату можуть удвічі збільшити ризик внутрішніх кровотеч у шлунково-кишковому тракті.

Фахівцями Массачусетського загального онкологічного центру було вивчено дані понад 19 000 пацієнтів, з яких 9 525 осіб отримували лікування аспірином, а 9 589 осіб отримували плацебо. Вчені дійшли висновку, що “серед літніх людей прийом низьких доз аспірину пов’язаний з підвищеним ризиком шлунково-кишкової кровотечі, причому найбільш високим такий ризик виявляється для тих, хто курить, має високий кров’яний тиск або захворювання нирок”.

Читайте також:  8 порад для збереження здоров'я очей

Ознаки. Кровотеча у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту можна помітити за станом випорожнень. Він може виглядати надзвичайно темним, майже чорним, справляти враження смолистого. Також у стільці можуть бути помітні вкраплення крові.

Інші запобіжні ознаки включають запаморочення, непритомність, блідість, задишку.

Що важливо: раптова або гостра кровотеча у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту класифікується як стан, що потребує медичної допомоги, і при появі вищеназваних ознак необхідно оперативно зв’язатися з лікарями.

Повільніша кровотеча не менш небезпечна, згодом це викликає серйозну патологію.