Душ не слід приймати щодня, також потрібно не використовувати багато пінних засобів, – це дозволяє шкірі краще виконувати свою основну функцію захисту, стверджують німецькі дерматологи.

Щоб шкіра служила надійним імунним бар’єром для патогенів, вона повинна забезпечуватися мікроорганізмами, які є частиною природної мікрофлори. Однак багато людей, бажаючи підтримувати гігієну, щодня приймають душ, використовують антибактеріальні засоби, гелі, інші засоби, що очищають «до скрипу». Це не найкраща ідея, – переконаний професор Кордер Зундеркеттер з Університетської клініки дерматології та венерології в Галле/Заалі.

“Досить приймати душ двічі або тричі на тиждень”, – говорить вчений.

Неправильним підходом вважає щоденне старанне миття в душі і Мюнхенський дерматолог Крістоф Лібіх. Він пояснив: під час водних процедур змивається захисний шар бактерій, що порушує природну мікрофлору шкірних покривів.

“Частий прийом душу із застосуванням мила, гелів нейтралізує кислотну плівку на поверхні тіла, змінює бактеріальний баланс. В результаті можуть виникнути роздратування, до яких спрямовуються шкідливі мікроорганізми, відбувається ослаблення імунітету», – констатує експерт.

Лібіх уточнює: після важкої фізичної роботи або занять спортом, звичайно, краще приймати душ. Але якщо шкіра суха, не потрібно щодня використовувати мило, гелі для душу.

Доктор Ернст Таборі з німецького консультативного центру з питань гігієни в університетській клініці Фрайбурга згоден: чим менше різних засобів ми наносимо, тим краще природні захисні функції організму.

За словами таборі, мило завжди потрібно використовувати при митті рук-це найкращий спосіб боротьби з інфекціями. Але щодня приймати душ, намилюючись, неправильно.

“Душ досить приймати раз на два-три дні. З точки зору гігієни немає сенсу очищати шкіру частіше. Ритуал ранкового душу винайдений на замовлення індустрії косметичних засобів, ще кілька десятиліть тому люди милися тільки по неділях”, – зауважив дерматолог.

Фахівець також радить відмовитися від миючих продуктів яскравого кольору з сильно вираженим запахом – їх інгредієнти можуть сильно дратувати шкіру.