Тим, хто страждає на проблеми з кишечником, слід включити в раціон кабачок. Він містить безліч корисних мікроелементів та легко засвоюється, повідомила лікар-проктолог та онколог Олена Смирнова.

— Кабачок гіпоалергенний і легко засвоюється. Крім того, є дослідження, що він знижує ризик онкології. Клітковина нормалізує моторику кишечника, бере участь у процесі зв’язування холестерину та жовчних кислот та їх виведенню з організму, – зазначила медик у своєму блозі.

Кабачки рекомендують людям похилого віку і тим, у кого знижена моторика кишечника. У ньому багато клітковини, пектину, вітамінів (А, B, С, Н, біотину, нікотинової кислоти), мінералів (калію, кальцію, цинку, фосфору, заліза, магнію, натрію).

Клітковина та пектин допомагають при запорах та знижують ризик захворювань кишківника. До того ж це низькокалорійний продукт (24 кілокалорії на 100 г), тому його рекомендують тим, хто стежить за вагою.

Кабачки можуть бути протипоказані людям з виразкою шлунка, загостреним гастритом, пієлонефритом, сечокам’яною хворобою та запальними захворюваннями кишечника.

Особливо корисні кабачки, що не перезріли, — з тонкою шкіркою, яку не потрібно зрізати. У ній криються основні запаси антиоксидантів, а в насіння, що не перезріло, багато Омега-3 жирних кислот, яких зазвичай хронічно не вистачає. Молоді кабачки краще бланшувати, готувати на пару або навіть їсти сирими, додавши до салатів.

Кабачки мають сечогінну дію, сприяють виведенню з організму води та солі. Вони корисні при сечокам’яній хворобі, подагрі та інших порушеннях обміну речовин.

— Причина, через яку кабачками варто замінити рис та картопля, полягає в тому, що вони не підвищують рівень цукру в крові. Пектин стабілізує окисно-відновні процеси організму, покращує кровообіг, перистальтику кишечника, а також знижує рівень холестерину в крові. Крім того, регулярне вживання кабачків може призвести до покращення зору, — зауважила ендокринолог Наталія Валєєва.