Тим, хто страждає на проблеми з кишечником, слід включити в раціон кабачок. Він містить безліч корисних мікроелементів та легко засвоюється, повідомила лікар-проктолог та онколог Олена Смирнова.

— Кабачок гіпоалергенний і легко засвоюється. Крім того, є дослідження, що він знижує ризик онкології. Клітковина нормалізує моторику кишечника, бере участь у процесі зв’язування холестерину та жовчних кислот та їх виведенню з організму, – зазначила медик у своєму блозі.

Кабачки рекомендують людям похилого віку і тим, у кого знижена моторика кишечника. У ньому багато клітковини, пектину, вітамінів (А, B, С, Н, біотину, нікотинової кислоти), мінералів (калію, кальцію, цинку, фосфору, заліза, магнію, натрію).

Читайте також:  Психіатр назвала практичні способи справлятися із шоком від поганих новин

Клітковина та пектин допомагають при запорах та знижують ризик захворювань кишківника. До того ж це низькокалорійний продукт (24 кілокалорії на 100 г), тому його рекомендують тим, хто стежить за вагою.

Кабачки можуть бути протипоказані людям з виразкою шлунка, загостреним гастритом, пієлонефритом, сечокам’яною хворобою та запальними захворюваннями кишечника.

Особливо корисні кабачки, що не перезріли, — з тонкою шкіркою, яку не потрібно зрізати. У ній криються основні запаси антиоксидантів, а в насіння, що не перезріло, багато Омега-3 жирних кислот, яких зазвичай хронічно не вистачає. Молоді кабачки краще бланшувати, готувати на пару або навіть їсти сирими, додавши до салатів.

Читайте також:  Як буряк впливає на здоров'я: шість наслідків

Кабачки мають сечогінну дію, сприяють виведенню з організму води та солі. Вони корисні при сечокам’яній хворобі, подагрі та інших порушеннях обміну речовин.

— Причина, через яку кабачками варто замінити рис та картопля, полягає в тому, що вони не підвищують рівень цукру в крові. Пектин стабілізує окисно-відновні процеси організму, покращує кровообіг, перистальтику кишечника, а також знижує рівень холестерину в крові. Крім того, регулярне вживання кабачків може призвести до покращення зору, — зауважила ендокринолог Наталія Валєєва.