Серцевий напад, як вважається, трапляється несподівано, але насправді це рідко. Існують ознаки, які попереджають про інфаркт заздалегідь.

Проведене дослідження виявило симптоми, що передували серцевим нападам у 567 чоловіків віком 35-65 років. Вони з’являлися у 80% пацієнтів у період від кількох годин до місяця перед тим, як припинити роботу серця. У 56% відзначався біль у грудній клітці, у 13% – задишка, а у 4% – часте серцебиття, непритомність або запаморочення, пише Express.

Вчені заявили, що інфаркт можливий у будь-якого представника сильної статі середнього віку з задишкою. При цьому немає конкретного знаменника, що свідчить про поширення симптомів чоловіків. Важливо реагувати на всі ознаки, що вказують на можливий серцевий напад.

Першим необхідним заходом є виклик швидкої допомоги, до приїзду якої постраждалому треба надати таблетку аспірину. Ці ліки здатні розріджувати кров, посилюючи її приплив до серцевого м’яза. Найчастіше люди не звертають уваги на симптоми і не відвідують лікаря, хоча це конче необхідно.

Вилікувати небезпечну недугу можна за допомогою препаратів для розчинення тромбів або хірургічним методом, який відновлює кров’яний приплив до серця. Фахівці рекомендують великою серйозністю ставитися до будь-яких змін у здоров’ї, якими б вони несуттєвими не здавалися на перший погляд.