Волосся є незамінним атрибутом краси – не дивно, що їх втрата є проблемою. Чому жінки лисіють? Що таке осередкове облисіння? Читайте 6 дивовижних статистичних даних, пов’язаних з втратою волосся.

1. Кожен з нас втрачає в день близько 50-100 волосин, і навіть цього не помічає.

Цей факт підтверджує, зокрема, American Academy of Dermatology. У середньому з шкіри голови виростає 80-150 тис. волосин. Навіть якщо ви не усвідомлюєте, кожен день ви втрачаєте волосся, але, як правило, його втрата не буде помітна. Це випливає з природного циклу росту волосся, який має кілька етапів – анаген, катаген і телоген.

У дні, коли ми миємо волосся, може випасти до 250. Таке число не має причин для занепокоєння. Що повинно нас турбувати? Можна припустити, що проблема починається тоді, коли кількість волосся падає нижче 50 на см2. Коли волосся починає випадати жменями, ми знаходимо його у великих кількостях на подушці, в раковині, в душі – з’являються зазори і помітне витончення волосся. Тоді постає проблема діагностувати у фахівця, і шукати рішення.

2. Близько у 75 відсотків лисіючих чоловіків знижується впевненість в собі.

Експерти підрахували, що 80% чоловіків відчує втрату волосся в певний час у їхньому житті. Більшості з них буде стосуватися андрогенне облисіння, яке відповідає за 95% усіх випадків втрати волосся у чоловіків. Хоча деякі з них приймають таке положення речей, але частина чоловіків відчуває через це розчарування та стрес, і навіть впадає в депресію. Проблема випадіння волосся може позначитись на їх соціальним зв’язкам, професійним або сприйнятті себе. Дослідження показують, що разом з втратою волосся чоловіки відчувають, що втрачають контроль над власним життям. В одному з опитувань, проведеному у Великобританії запитали чоловіків про їх найбільші страхи. Результати були дивні. За даними опитувань, Британці бояться, хвороби, смерті або нападу терористів, а на 7 місці… випадіння волосся (17 відсотків чоловіків вказали на таке побоювання). Що цікаво, чоловіки, воліли б втратити роботу (16 відсотків називає такий страх) або зазнати травми (11 відсотків), ніж стати лисими.

Читайте також:  Через ці продукти у вас виникнуть тромби

– Густе волосся є синонімом молодості, привабливості і успіху. Зверніть увагу, що в світі політики чи шоу-бізнесу, рідко зустрічаються лисіючі лідери, актори, співаки. Все більше і більше чоловіків також визнає що хочуть зробити реконструкцію волосся, і що таку процедуру виконали. Реконструкція волосся є в даному випадку інструментом для здобуття більшої впевненості в собі і поліпшення самопочуття, – каже д-р Григорій Туровський, пластичний хірург.

3. До 20 відсотків дорослих жінок стикаються з проблемою випадіння волосся.

Це міф, що проблема облисіння стосується лише чоловіків. Жінки також борються з випаданням волосся, зокрема, в результаті гормональних порушень під час вагітності, після пологів, менопаузи, під впливом тривалого стресу, при коливаннях ваги, а також при захворюваннях, таких як синдром полікістозних яєчників, або недокрів’я. Але не кожен усвідомлює, що у жінок, як і у чоловіків, виникає андрогенне облисіння, на яке впливають гени і гормони.

Андрогенне облисіння у жінок проходить так само, як і у чоловіків, найчастіше між 20 і 40 роком життя. Волосся найчастіше розріджується рівномірно по всій поверхні шкіри голови або від кінчика поглиблюючись в боках. А у жінок рідко виникає характерна для чоловічого облисіння, так звана корона, тобто лиса шкіра на верхній частині голови чи опускання лінії лоба, так звані залисини. Жінки дуже рідко лисіють повністю, їх волосся прорідженне, а якщо відростає, то тонше і коротше.

Читайте також:  Болить голова? Ось як цього позбутися без ліків
4. В Європі щорічно виконується понад 100 тис. процедур реконструкції волосся, у тому числі понад 43 тис. це процедури хірургічної трансплантації.

Такі статистичні дані, повідомляє International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS), додавши також, що процедури цього типу найбільш часто роблять чоловіки – вони становлять 84 відсотки випадків. За словами фахівців, все більша відкритість чоловіків на такі процедури випливає з розвитку техніки в цій галузі і кращих результатів післяпроцедурних.

– Пересадка волосся – це довгострокове вирішення проблем. Пацієнти можуть вибрати метод STRIP, де з задньої частини голови вирізається смуга волосистої частини або FUE, де пересаджуються окремі волосяні фолікули. Цей метод набирає популярність через використовувану технологію. Процедура пересадки волосся методом FUE може бути виконана вручну, але найчастіше в операції допомагає робот. Це революція в реконструкції волосся, так як використання, наприклад, медичного робота Artas System дозволяє отримати безпрецедентну точність, швидкість і уникнути видимих, неестетичних рубців. Крім того, через малу інвазивність, пацієнт може через кілька днів повернутися до повної активності. Новою, міцною зачіскою, пацієнт може користуватися близько року, – пояснює д-р Туровський.

5. 1 на 1000 дітей, страждають на осередкове облисіння.

Так, за оцінками організації The American Hair Loss Association. Так звана вогнищева алопеція (від лат. alopecia areata) – це захворювання шкіри аутоімунного походження, яка поширюється на 2 відсотки пацієнтів, найчастіше дітей і молодих людей. Винні в цьому лейкоцити, тобто білі кров’яні клітини, які атакують волосяні фолікули. Цикл росту волосся порушується, що призводить до появи круглих осередків лисої шкіри на вашій голові.

Читайте також:  Ці 3 добавки підтримують здоров'я кісток та м'язів

Маленькі пацієнти з осередковим облисінням повинні перебувати під наглядом дерматолога, так як хвороба прогресує. У частини з них облисіння торкнеться шкіри голови, в інших це може призвести до повної втрати волосся на тілі, брів або вій. Патологічний процес тут непередбачуваний, це означає, що може призвести до ремісії, а потім знову симптоми можуть з’явитися або посилюватись. Хоча в даний час немає препарату, який лікує осередкове облисіння, але застосовуючи відповідне лікування, наприклад лікарські препарати, стимулюючі волосяні фолікули до зростання, можна отримати часткове відростання волосся.

6. Деякі чоловіки лисіють вже після 17-18 років життя.

У 40 відсотків чоловіків ви побачите помітне порідіння волосся у віці до 35 років, у 65% у віці 60 років і в 80% у віці 80 років. На жаль, багато чоловіків втратить їх ще до 20-річчя. Найчастіше, в 95% випадків це пов’язано з андрогенним облисінням, за яке відповідають чоловічі статеві гормони.

– Облисіння у чоловіків виникає через надлишок тестостерону, а точніше коли в організмі виникає підвищена чутливість на дигідротестостерон. Дигідротестостерон є активною формою тестостерону, в 5 разів від нього сильніший в дії, і він відповідає в організмі як раз за регулювання росту волосся. Гормон є у кожного з нас, але тільки у деяких волосяні фолікули виявляють підвищену чутливість на його вплив, що в підсумку закінчується їх стиснення і випаданням. Якщо в нашій родині є родичі які лисіли, ви, ймовірно, успадкуєте цю проблема в генах. До цього додаються фактори навколишнього середовища, наприклад, стрес, забруднення повітря, погане харчування і ліки, які можуть ще більше прискорити цей процес, – говорить експерт.