Зміни в стані сечі можуть вказувати на проблеми зі здоров’ям, включаючи найбільш небезпечні. На що лікарі радять звертати увагу?

Індикатор хорошого здоров’я – це сеча майже безбарвна (злегка жовтувата) і не має вираженого запаху: це вказує на те, що сеча не містить фільтрату або домішок, які можуть вказувати на захворювання.

Темно-жовтий колір. Ймовірно, ви занадто мало п’єте води, і організм в спробах зберегти рідину концентрує сечу. Крім того, її темний колір може бути ознакою циститу або інфекції нирок.

Сильний запах. Він може виходити від певних продуктів (наприклад, спаржа, кава) і тоді є нешкідливим. Однак причиною цього можуть бути також бактерії. Якщо сеча має неприємний запах більше доби, причину його появи слід уточнити у лікаря, оскільки він може бути наслідком прихованого запалення.

Читайте також:  Розкрито ще один секрет середземноморської дієти

Кров в сечі. Це основний симптом запалення сечоводу, сечового міхура або нирок, але також даним симптомом може проявлятися рак. Ще одна причина-прийом препаратів, що розріджують кров. У будь-якому випадку при появі в сечі крові потрібно обов’язково звертатися до лікаря.

Коричневий відтінок. Він вказує на сліди Старої крові, поява яких може бути пов’язано з дуже небезпечними проблемами – пошкодженням нирок, запаленням печінки і підшлункової залози.

Жовтогарячий колір. Якщо сеча стає помаранчевої, незважаючи на пиття достатньої кількості рідини кожен день, – це тривожний знак: можливі захворювання печінки і жовчовивідних шляхів.

Піниста сеча. Це ознака білка в сечі-показник того, що нирки не працюють належним чином. Пусковими механізмами небезпечного порушення є високий кров’яний тиск, цукровий діабет, запалення.

Читайте також:  Грейпфрутовий сік може вбити вас

Часті позиви і невелика кількість сечі. Необхідно перевірити стан передміхурової залози, а також сечового міхура – швидше за все, проблеми в них.

Біль при сечовипусканні. Вона вказує на інфекцію сечового міхура, а також венеричні захворювання.

Бульбашки газу в сечі. Повітря і гази з уретри під час сечовипускання можуть пояснюватися активністю бактерій, що викликають цистит. У рідкісних випадках дане порушення вказує на свищ між товстою кишкою і сечовим міхуром.

Солодкий смак. Раніше в практиці лікарів було нормою пробувати урину на смак. Її солодкий смак вказує на підвищений вміст глюкози, діабет.

Спазми сечового міхура. Під час або після відвідування туалету можуть виникати спазматичні і хворобливі скорочення сечового міхура і уретри. Причинами даного порушення бувають цистит і камені. Якщо на додаток до спазмів відчувається лихоманка, це вказує на те, що патоген, що викликає інфекцію сечового міхура, міг проникнути в ниркову балію і привести до запалення нирок. В цьому випадку потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Читайте також:  Лікар-гастроентеролог назвала найнебезпечніший для здоров'я сніданок