Ось і закінчилася відпустка, а ви насилу змушуєте себе повернутися на роботу. Пост-відпускний синдром – проблема, яка турбує багатьох людей після тривалого відпочинку. Як «втягнутися» в роботу?

Пост-відпускний синдром – що за напасть?

Скоро довгоочікувана відпустка, і нам здається, що варто пару тижнів побувати на морі або в якихось екзотичних місцях, як все змінитися на краще. Дійсно, хороший відпочинок дарує людині багато хороших вражень, особливо, якщо під час відпустки ви взагалі не стикаєтеся з робочими питаннями. Але все прекрасне колись закінчується, і ми знову повертаємося на роботу, де нас вже зачекалася купа невирішених питань.

Читайте також:  Выбор и покупка кроватей для больниц: как найти подходящую модель для лежачих больных

Згідно з медичними спостереженнями, приблизно у 35-40% людей після відпустки настає так званий пост-відпускний синдром. Організм на фізіологічному і психічному рівні просто відмовляється виконувати рутинну роботу, особливо після золотистих пляжів, гір і ресторанів.

Захищаємося хворобою

Пост-відпускний синдром нерідко супроводжується головними болями, безсонням, стрибками артеріального тиску, стомлюваністю і рядом інших неприємних симптомів. Психологи стверджують, що нерідко після відпустки люди хворіють. Це своєрідна захисна реакція організму, який намагається будь-що-будь продовжити собі відпустку. Як це не дивно, але хвороба допомагає зробити перехід від відпустки до роботи більш м’яким.

На роботу після відпустки

Як правильно «втягнутися» в роботу?

В середньому пост-відпускноий синдром триває від 2 до 7 днів, після чого ми входимо в звичний ритм роботи. Що робити для того щоб уникнути цього неприємного явища? Ми рекомендуємо дотримуватися наступних правил:
 

  • Не виходьте на роботу в понеділок. Сплануйте свою відпустку так, щоб на роботу вийти в середу або четвер. Скоро п’ятниця, а там і вихідні, які дозволять вам з комфортом перенести трудові будні.
  • Не повертайтеся з відпустки напередодні робочого тижня. Найкраще повернутися за кілька днів до першого робочого дня.
  • Домашні клопоти допоможуть вам увійти в звичну колію.
  • Менше завзятості. Не намагайтеся осягнути неосяжне. Тихіше їдеш далі будеш. Почніть з малого, поступово набираючи обертів.
  • Балуйте себе фруктами та солодощами. Після відпустки їжте більше фруктів. Також можете побалувати себе солодощами, але в міру. Це допоможе вам легше перенести стрес, викликаний поверненням з відпустки на роботу.
Читайте також:  Лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АЛЕРГІЯ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ

КУРОРТНИЙ РОМАН: ЧИ МОЖЛИВИЙ ЩАСЛИВИЙ ФІНАЛ?

КРАЩІ ВИДИ ЛІТНЬОГО ВІДПОЧИНКУ